Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki tartósan "munkaképtelenre" kábítozza magát?

Figyelt kérdés

Írták egy magazinba, hogy utánajártak hogy mi lett a Jack-ass nevű amcsi show műsor szereplőivel. Az egy olyan show volt, amibe minden fájdalmas dolgot megcsináltak a szereplők. Jonny Koxwill vezette. Leestek mindenhonnan, kígyóval, egzotikus állatokkal harapták magukat, kakit ettek stb. Volt benne egy Steve'O nevű egyén, aki az összes közül a legbarmabb volt. Azt írták a cikkben, hogy annyi drogot szívott össze, hogy mára teljesen munkaképtelenné vált. Vegetál valahol. Szeintem ezt csak kifogásnak találta ki az ürge, mert sosem szeretett dolgozni. Ezért is ment el ilyen gagyi műsorba


Steve-o olyanokat csinált, hogy pl egy LA-i buliban miután teljesen kiütötte magát drogokkal, piával valami nagy dolgot akart csinálni és szándékosan leugrott az erkélyről a kőre, aminek következtében megrepedt a koponyája,veséje, kiesett a foga, zúzódtak több létfontosságú szervei és csontok törtek. Steve-o minden brutalitást kipróbált és minden drogot fogyasztott már, saját bevallása szerint.


Most ez így elég meredeknek hangzik, hogy ennyi mindent csinált, de nem hinném így sem, hogy ha leszáll a szerekről egy elvonó után valaki munkanéptelen lenne korábbi drogok miatt. Tehettek annyira kárt az agyaban a kábszerek, hogy valaki munkaképtelen legyen tartósan? Hogy kell ezt elképzelni?



2021. máj. 11. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehetnek. Ha nincs kezelve, végleges károkat is tehetnek. Ugyanúgy ha alkoholt fogyasztasz mérték nélkül, károsodnak a belső szerveid, különösen a máj, az agysejtek redukálódnak.


A kábítószereknek nem minden típusa okoz az agyban, vagy bármely más szervben kárt, a legtöbbje "csak" függőséget okoz. Morfin, heroin, barbiturátok, ezek amik komoly függőséget okoznak és károkat is a szervezetben. De nem kell fizikailag leépülni ahhoz, hogy valaki munkaképtelenné váljon ezektől a szerektől, elég, ha gyökeresen megváltozik tőle az adott ember személyisége. Elvész a helyes erkölcsi és szociális érzékük, magatartásuk, ítélőképességük.


Az ecstasy azon felül, hogy pszichés függőséget okoz, ki is száradhat tőle az egyén, és szívelégtelenséget is okozhat. A speed ugyanez. A kokain egyénenként eltérő, de bizonyos dózisban halálos. A cannabistől tüdőpanaszok léphetnek fel, és lassul a reflex is. A legális drogok, mint a koffein, magas vérnyomás és szívpanaszokat idézhet elő, a dohány pedig értelemszerűen tüdő, gégerákot, érszűkületet, szívpanaszokat és impotenciát is előidézhet.


Mindenki vonja le ebből a saját következtetését.


Egyébként, Steve-O nem vegetál, mára (saját bevallása szerint) teljesen tiszta. Sokan temették már 10-15 éve, én se gondoltam volna, hogy felépül. Aztán, hogy most mit csinál, dolgozik-e, azt nem tudom, de nem vegetál. Talán dolgoznia sem kell, hisz a nevéből megél, behívják párszor valamelyik rádióstúdióba beszélgetni, és kész.

2021. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Létezik ilyen. Van volt kollégám aki így járt. Nem tudom mit használt. Jelenleg az állapota olyan, hogy kb. feküdni tud, és néha van annyi tudata, hogy közölni tudja, hogy cseréljék ki a pelenkáját, mert a WC-re sem képes eljutni (még segítséggel sem nagyon). De általában üveges szemmel bámulja a plafont. Néha próbál valamit makogni, de érthetetlen amit akar mondani.
2021. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenkiből mást hoz ki. Ez a legnagyobb veszélye. Lehet bármilyen lappangó mentális betegsège valakinek és kihozza, miközben lehet sosem jelentkezett volna.


Nem csak fizikai probléma miatt lehet valaki munkaképtelen. Nekem is van a mai napig bajom a cucctól. A pánikrohamok szerencsère megszűntek, de személyiségzavarom és bipoláris zavarom van, meg megmagyarázhatatlan dühkitörések. Dolgozok mellette, de nem egyszerű. Ha a nevemből megélnék biztos nem szenvednék plussz egy olyan szar helyzettel mint a munka.


Nem azért mert bűzlik, hanem azért mert akkor elhagyhatnám a gyógyszerek egy részét, mert nem számítana annyira, hogy elnyomjam a tüneteket.

2021. máj. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azért nem tudok dolgozni a drogfüggőségem végett, mert a fizetés napján (ha pénzem lesz) belövöm magam. Utána meg nem tudok bejárni napokig/hetekig - amíg el nem fogy a cucc. Ezért mindenhonnan kirúgnak. Szóval így 1 hónapos munkáim vannak. Volt már hogy sikerült másfél hónap is, mikor a hónap felénél vettek fel - és pont pénteken kaptam meg a fizut - így hétfőre el tudtam nyomni - és folytatni. De ez persze ritkán van..
2021. máj. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Hallottam ismeretségi körben egy huszonéves (vagy harminc?) amerikai srácról, aki skizofrénre füvezte magát. Most otthon él, rohamai vannak, szinte mindenre képtelen.
2021. máj. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!