Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezekkel a gyógyszerekkel...

Ezekkel a gyógyszerekkel legyőzhetem a szinte egész napos szorongást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hónapok óta szorongok, pánikrohamok, egy hónapon belül kétszer kerültem a sürgősségire mellkas panaszokkal. Rettegek az agyvérzéstől és szívinfarktustól, Voltam koponya CT-n, negatív. 1 hónap alatt 3 EKG (teljesen rendben volt), 1 szívultrahang. Utóbbinál bal pitvar falvastagodást állapítottak meg, de ez állítólag nem vészes. Mellkas RTG negatív. Vérképem oké, a fehérvérsejt szám kissé magas (15), gondolom a gyulladások miatt. Magas vérnyomás adott.


Naponta többször érzek égő érzést a mellkasomban, középen, illetve egészen baloldalt amolyan buborékszerű, zörgést. A bal kezem 1 éve erős ínhüvely gyulladástól szenved. Nem tudom ez kisugározhat-e. A jobb lapockámnál érzek egy égő, zsibbadó érzést, mintha az izmaim egy csomóvá görcsölnének.


A végén annyira kiborultam, hogy zokogórohamot kaptam a sürgősségin és kaptam 2 Xanaxot, majd miután jobban lettem még akkor este haza engedtek és pszichiáterhez irányítottak. Személyesen nem tudott fogadni, de 20 percig beszéltünk telefonon, elmondtam neki mindent.

Ezeket a gyógyszereket írta fel:


Tiapridal 100 mg 3x1

Helex SR 0.5 mg. 1x1

Mirzaten Q-Tab 30 mg 1x1 este


A magas vérnyomásra Covarex AS Fortét (10 mg) szedek.


Azt szeretném tudni, hogy ez a sok gyógyszer így együtt nem okozhat valami végzetes problémát? Illetve a tüneteimre is szeretnék valamilyen magyarázatot találni és azt megtudni, hogy ezek a gyógyszerek segíthetnek-e a szorongásos állapotomon, ami totálisan rányomja a bélyegét a mindennapjaimra.


Mindenkinek nagyon köszönöm az esetleges válaszokat, tanácsokat!



2021. máj. 11. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Keress fel egy kineziológust, keressetek meg a szorongás okát. Anélkül nem lesz megoldás. És a szorongást kiválto okot kell megszuntetni, nem pedig gyógyszert szedni a tünetek elnyomásara.
2021. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom hány éves vagy de pszichológushoz menj!Gyógyszer nélkül is fog segíteni.
2021. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Hát ilyen esetben gyógyszer nélkül nem fog tudni segíteni 2-es abban biztos lehetsz.


Mindenképp menj el egy orvoshoz,és mond el ezeket a dolgokat,nekem egy sima Xanax meg Parnassan segített (de én drogoztam,és skizofrén is voltam)...azóta is ezt a 2 gyógyszert szedem.


Amire számíthatsz hogy a szexuális életed(főleg ha férfi vagy) egy gyötrelem lesz a gyógyszerek miatt,viszont biztos találnak valami megoldást,rengeteg gyógyszer van ami pont erre van kitalálva.


Minnél hamarabb orvoshoz kell menni.

2021. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a korom lemaradt: Most nyáron leszek 48. Már ha leszek... ;)
2021. máj. 11. 21:16
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Nyugodj meg az orvos tudja mit csinál. A gyógyszerektől nem fogsz garantáltan meggyógyulni, de biztosan jobban fogod magad érezni. A kérdéseket amiket feltettél pedig ajánlom, hogy egy jó pszichológussal beszéld át, neki az a dolga, hogy veled beszélgessen és segítsen a mentális problémáidat megismerni, megérteni és kezelni. A pszichiáterrel nem nagyon tudsz ilyenekről beszélgetni, ő csak gyógyszert ír. Egyébként én szedtem már Mirzaten-Q-t, rendkívül lenyugtatja a szorongást, de abbahagytam a szedését, mert nem tudtam nélküle aludni. Helexet még mindig szedem, de azzal is óvatósan, mert egy idő után nagyon rá lehet szokni. Mindent úgy szedj ahogy elő van írva.
2021. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Ezek nem panikbetegsegre valo gyogyszerek. A tiapridal skizofreniara valo, a mirzaten meg antidepresszans. Egyedul a helex er vmit, bar azzal a fel mggal sokra nem fogsz menni
2021. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Nos, én 30 éves férfi vagyok. Közel 2 évig szenvedtem a pánikrohamtól, a folyamatos hányingertől és szédüléstől, a végére már hipochonder lettem. Kijöttem belőle, gyógyszer nélkül. Nem tudok a gyógyszerekre mit írni, egyiket sem ismerem, hála istennek. Viszont valahol egyetértek abban, hogy a gyógyszer nem old meg semmit. Nem tudom, mert mint írtam, sosem használtam, de el tudom képzelni hogy valójában csak 1 újabb probléma. Viszont lehet vannak nálam súlyosabb esetek is, szóval nem vagyok gyógyszerellenes vagy ilyesmi.
2021. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es, azt le tudnád írni néhány mondatban, hogy milyen módszerrel jöttél ki a pánikrohamos időszakból? Előre is köszönöm!
2021. máj. 11. 21:30
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen típusú betegséget ezek a gyógyszerek csak elnyomnak kémiai módon, de ez nem gyógyulás. Olyan, mint fogfájásra erős fájdalomcsillapítókat szedni.

Meg kell keresni a kiváltó okot, és azt megszüntetni/ kezelni/ feldolgozni. A pánik az idegrendszer feszültsége, így jelzi a szervezet, h vmi nem oké. Ha nincs szervi baj, pl pazsmirigy probléma, akkor hosszú távon meg kell nyugodni, és elmúlik a pánik is

2021. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Pár mondatban lehetetlen leírni 2 év folyamatát, hogy hogyan jutottam el az első rosszulléttől az orvosokig, a felismerésig, a saját testem mechanizmusát és a gyógyuláshoz vezető utat és végül a gyógyulást. Ha gondolod írj privátot, megpróbálok neked segíteni.
2021. máj. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!