Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes pszichológushoz menni...

Érdemes pszichológushoz menni ha pontosan tudom, hogy mi a problémám és azt is tudom, hogy hogyan tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

Sok problémám van és mindre tudom a megoldást...


Viszont a megoldás olyan elérhetetlennek tűnik.


Nem tűnik reálisnak hogy elérem...


Ha nagyon próbálkozom akkor 10-15 év múlva meg tudom oldani ezeket...

Annyit kell hozzájuk dolgozni.

Addigra közel 40 éves leszek.


Viszont mivel eleve nem biztos, hogy sikerülhet, egy kicsit sem vagyok motivált, sőt.


Érdemes ezzel pszichológushoz menni?


Nem hiszem, hogy egy analízis önmagában segít, mert szerintem már elég régen analizálom magam.


12 évesen meg 16 évesen voltam pszichológusoknál, akkor azt tapasztaltam hogy kb. meg sem szólalnak csak azt mondják hogy beszéljek és még a kérdéseik sem túl értelmesek... Nem éreztem azt, hogy valóban meg akarnak tudni valamit.


Ha egy fizetős pszichológushoz megyek, az lehet hogy jobb lesz?



2021. máj. 15. 02:17
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Én sok pszichológusnál voltam életemben, és az a tapasztalatom, hogy közhelyeket mondanak 20 ezres órabérben. Soha nem úgy jöttem ki tőlük, h bármi újat mondtak volna. Ha te is tudod a lényeget és csak a moriváció hiányzik, arra jobbak a ( motiváló) könyvek, filmek, vagy más emberek pozitív történetei.
2021. máj. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1) Nem attól függ, hogy jó-e a pszichológus, hogy magán vagy tébés-e. Nincsenek sajnos külső jelei, hogy melyik pszichológus lesz jó Neked, személy szerint. Egyszerűen bele kell fektetni az energiát a számodra megfelelő terapeuta megtalálásába. Minden terapeuta más és a kliensek is mindannyian mások, úgyhogy csak próbálgatással jutsz eredményre. Van, hogy hónapokat is elszúrsz valakivel, mire leesik, hogy lehetne jobb is, és otthagyod, hogy más után nézz. De megéri találni valakit, akivel működnek a dolgok.

2) Mit jelent, hogy működnek a dolgok? Ha határozott elképzeléseid vannak arról, hogy MIT és HOGYAN kell megoldani az életedben, ezzel a hozzáállással NE menj terápiára, mert fölösleges.

A terápia nem az agyad, gondolkodásod szintjén működik, pontosan ezért hatékony! Hiszen a problémáid gyökere sem ezen a szinten van, különben már megoldottad volna!

Persze az agyalásnak is van egy kicsi szerepe benne, hiszen azáltal ismered fel, hogy az életed lehetne jobb is, lehetne benne kevesebb blokk, kényszerpálya és így kezded el kutatni a megoldásokat. De a valódi munka és a megoldás is érzelmi síkon van. Az agyad pedig mindent elkövet, hogy elzárjon téged az esetlegesen kellemetlen érzésektől, így pont, hogy az "ész", a "gondolkodás" lesz a legnagyobb akadálya a változásnak. Ugyanez vonatkozik a határozott elképzeléseidre a problémáid megoldási módjáról, továbbá arról, hogy mi a pszichoterápia és hogyan működik. Amíg nem jössz ki a korlátaid közül és nem lesz benned annyi alázat, hogy hagyd, hogy a terapeuta végezze a dolgát és nem próbálod segíteni a munkáját úgy, ahogy ő jónak látná, semerre sem fogsz haladni.

Egy kis gyorstalpaló arról, hogy hogyan hat a pszichoterápia (annak, aki hagyja magát): https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2021. máj. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanebben vagyok, 1 éve járok pszichológushoz, haladunk, de nagyon lassan. veled mi van azóta?
2022. jan. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!