Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyogyszereket irthat...

Milyen gyogyszereket irthat fel egy pszichiater panikra, depressziora frontinon kivul? Tudtok esetleg jo pszichiatert? Nem gond ha magan csak ertsen a szakmajahoz.

Figyelt kérdés

Letezik kevesbe pusztito es addiktiv nyugtato? Lehet antidepresszans kura is jot tenne nekem. Mindenek elott egy jo szakemberre lenne szuksegem.

Jelenleg nyugtatot sem irtak fel nekem. Ha jonnek az elviselhetetlen negativ erzesek csak az alkohol van. Az mar csak bizobnyos konkret egeszsegugyi problemam miatt is nagyon rossz megoldas.

Nem tudom mit csinalhatnek. A pszichiaterek tobbseg szarik a problemaimra csak elkuld hogy o nem vallalja a kezelesem mert tul sok a problemam. Aki nem kuldott el az semmit sem mondott csak hogy 2 het mulva menjek vissza es majd 4-5 beszelgetes utan javasol valamit. Mar az elso alkalommal sem nagyon figyelt ram a terapian. Lehet 5 alkalom, honapok es sok penz mulva is csak terapiat fog javasolni. Csak pszichoterapiara pedig tudnek tehetsegesebb kedvesebb olcsobb pszihologust de en nem veletlemn mentem pszichiaterhez.

Nekem itt es most lenne szuksegem komoly segitsegre nem talan majd honapok mulva.


2021. máj. 15. 18:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A kerdes lenyege ez lett volna:

1/ tudtok javasolni jo pszichiatert?

2 / ha igen akkor milyen kezelesek leteznek fdepressiora? Olyan sok gyogyszer letezik mindenre. Egy pszichiater tenyleg csak frontint meg esetleg vmi ssri gatlot ir fel? Erre eleg lenne egy automata is.

2021. máj. 15. 18:42
 2/13 anonim ***** válasza:

Letezik kevesbe pusztito es addiktiv nyugtato?


Tegyél egy próbát Kratom teával. Természetesen hosszú távon ez sem megoldás, de segít osszeszedni magad kicsit, energikusabb leszel tőle és kevésbé letargiás.

Az alkoholt sem fogod kívánni tőle.

Viszont a kratom is okozhat egy idő után függőséget és elvonási tüneteket, szóval max. 3-4szer 2-5 gramm hetente az ideális.

Bővebben:

[link]

2021. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, utánajárok a dolognak.
2021. máj. 15. 19:16
 4/13 anonim ***** válasza:

Olyan nyugtató, amire te gondolsz nem létezik. Mindegyik erősen addiktív.

Ha nem súlyos a szorongás, akkor próbálkozhatsz ilyen "természetes" dolgokkal, mint pl. nyugtató tea.


"Egy pszichiater tenyleg csak frontint meg esetleg vmi ssri gatlot ir fel?"

Miért, mit vársz? Egy pszichiáternek az a dolga, hogy gyógyszert írjon fel. Kapsz valamilyen antidepresszánst és vagy jó lesz, vagy nem. Egyén függő, van amikor többet is ki kell próbálni mire megtalálják, hogy neked melyik hatásos.

Ha komoly segítséget szeretnél, akkor keress még egy klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát, és járj hozzá pszichoterápiára.

2021. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát nekem pont este kéne leginkább vmi az erős pánikra, szorongásra. A kratom meg élénkít. Azért még utánaolvasgatok, napközben nagyon fáradékony vagyok. Arra jó lehet.
2021. máj. 15. 19:21
 6/13 A kérdező kommentje:

4: lehet igazad van. Engem az döbbentett meg hogy lényegében 2 féle gyógyszert használnak. Legalábbis én most ezt olvastam fórumokban. Ok más-más néven és más gyártóktól írják fel.

Sőt sokszor csak egyet: frontint

Mit tanulnak ezen éveket? Elég lenne erre egy 10 perces gyorstalpaló a közmunkásoknak. :-S

Pszichológushoz járok, de az kevés. Bár lehet találnék jobba is ha ott hagynám.

2021. máj. 15. 19:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Alapvetően 3 féle Kratom van, red=nyugtat,relaxál

white=euforizál,feldob

green=a kettő kombinációja

2021. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7: köszönöm a tippet. Meló után mindenképp utánanézek. Jól hangzik a dolog.
2021. máj. 15. 19:31
 9/13 anonim ***** válasza:

6# Depressziónál tényleg ez a kettő az első választás. Ha ezek nem jönnek be, akkor kezdenek el más fajtákkal kísérletezni és esetleg differenciál diagnózisokat felállítani.

A valódi változást a pszichoterápiával lehet elérni, csak ez persze hosszú folyamat... Ha te nem vagy elégedett a terapeutáddal, akkor beszéld meg vele és váltsd le. Ugyanez érvényes a pszichiáterre.

(Magánban vagy TB alapon jársz?)

2021. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9: magan terapeutakat es pszichiatereket probaltam. A tobbseguk nem is vallalt el mert tul sok a problemam. Akinel jartam terapiara az 4 alkalom utan azt mondta hogy vege a terapianak. Sulyos problemaim voltak, semmilyen segitseget nem kaptam es meg csak meg sem hallotta hogy mik a valodi problemaim. Nem is ertem mit ertett azalatt hogy vege, kb. Csak elmondtam neki a problemaimat, o meg kozhelyes bolcsessefeket benyogott amibol erezheto volt hogy nem is nagyon ertette a problemamat.

Nevetseges hogy mennyire rossz szakemberek vannak.

Most tobb terapeutanal is voltam elso konzultacion hogy ossze tudjam oket hasonlitani. Egy pszichologus van aki segitokesz volt es konkret terapias javaslatot kaptam tole. Csak egy dolog aggaszt benne. O nem tul tapasztalt. Palyavalto. Azt sem tudom milyen terapiat csinal. Egy orvos javasolt valakit aki tul elfoglalt volt ezert tovabb iranyitott. Nincs fent a neten sem.

2021. máj. 15. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!