Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeresek között mennyire...

Aspergeresek között mennyire gyakori a borderline személyiségzavar?

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne de inkább fordítva, vajon hányan lehetnek aspergeresek inkább miközben borderlinenak lettek diagnosztizálva
2021. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az egyik korábbi bpd-s kérdésnél valaki azt írta, hogy az aspergeresek gyakran borderline-osak is. Erről szeretnék véleményeket, tapasztalatokat olvasni.

Egyébként ismertem valakit, aki aspergeresként öndiagnosztizálta magát, de pszichiáter borderline-t állapított meg nála. Az öndiagnózisát a környezetéből többen is vitatták (pszichológus, hozzátartozók), ami nagyon érzékenyen érintette, mert nála ez már identitásbeli kérdéssé vált. Nem volt gondja pl. a szemkontaktussal, kiválóan értette és alkalmazta a metakommunikációt, az iróniát, képes volt kifejezni és megélni az érzelmeit stb.

2021. máj. 19. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez most abszolút nem reprezentatív, de én 5 fő borderline-ost ismerek és abból 1 aspergeres. (Én egyetértek a diagnózisaikkal.)
2021. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a szemkontaktus és egyebektők függetlenül, például inkább lehetett a rèszèről olyasmiben megnyilvánulva mint rugalmatlanság, ragaszkodás ami szinte megszállottság, az asperger is nagyon skálán mozgó dolog ahány ember annyi félekèppen nyilvánulhat meg. Az érzelemek helyes azonosításaban például attól hogy a kifejezés ment. nade nyilván a szakember számít.
2021. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen gondolkodtam èn is. Diagnosztizált Border vagyok. De szerintem Aspergeres is.
2021. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%
En olyan Borderline szemelyisegzavaros vagyok, akire az Asperger alapveto vonasai nem illenek. Tehat empatia hianya, beszukultseg, problema a kommunikacioban. Viszont az esoember memoria, es ragaszkodas bizonyos targyakhoz, ritualekhoz, a jol megszokotthoz, nem valasztani fogorvost a biztonsagos domboldalakon tul, ilyenek megvannak.
2021. júl. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!