Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon megterhelőnek érzem a...

Nagyon megterhelőnek érzem a mindennapi feladatokat, ez lehet depresszió?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista lány vagyok. Korábban nagyon adtam magamra, smink, sport, tisztálkodás etc.

Fél éve kb észre vettem, hogy egyre ritkábban fürdök. Egyszerűen fárasztónak érzem, hogy zuhanyozzak, meg feleslegesnek. Aztán ez átkerült a hajmosásra is. A fejbőrömet véresre kaparom a stressztől, nem tudom megállni, a hajam zsírosan lóg. Fogat is csak napi 1x mosok.

Korábban csomót főztem, meg egészésgesen étkeztem, allergiás vagyok a gluténra és azt se ettem, de fél éve mindent eszem, minden egészségtelent glutént is, egyszerűen nicns kedvem motivációm arra hogy finom egészséges ételeket csináljak.


Egész nap a gép előtt ülök és tanulok,dolgozok(home office), szakdolgozatot írok meg a barátaimmal csetelek. Egyedül lakom ezért senki nem látja, hogy mennyire elhagytam magam mert amikor havonta kb 2x veszem a fáradtságot, hogy elmegyek találkozni valakivel akkor összeszedem magam.


olyan minta ellustultam volna, de a kötelességeim (munka, egyetem, kapcsolatok fenntartása) jól teljesítem.


Csak magamra nem figyelek. Most is hajat kéne mossak meg zuhanyozzak de mikor csinálom ezeket a dolgokat akkor elkezdek gondolkodni olyasmiken, amiket nem akarok. Nagyon hangos a fejem...(jövővel kapcsolatos aggódás)


21/L


2021. máj. 17. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Jót tenne neked egy jó párkapcsolat, szerintem..😕

Motiválatlannak tűnsz, vagy nem is tudom

2021. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez jó eséllyel depresszó, a személyes higiénia (fürdés, fogmosás) elhanyagiolása egy tipikus jel
2021. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Vagy csak az egyedüllét okozza, kb velem is ez van most. Unalmas már ez de lassan kezdődik az egyetem és jön a nyár .
2021. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nyáron semmi se változik csak kevesebb feladatom lesz, ami lefoglalhat. Oké elmegyek majd többet kiülni a barátaimmal, meg talán nyaralni is de ezen kívül semmi. Ősszel meg újra egyetem és valoszinuleg online lesz mert ugyis jon negyedik hullám
2021. máj. 17. 21:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Újra egyetem? Nem azt írtad, hogy most végzel?
2021. máj. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jelentkeztem mesterre
2021. máj. 17. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Velem is ez van. Kötelezőnek érzek minden feladatot. Nincs amit szívből csinálnék. A tipukus mókuskeréken kívül mivel foglalod le magad?

Én nem bírok egyedül lenni, pedig elöször azt kell megtanulni, és utána jöhet egy párkapcsolat. Hiába írták előttem,hogy az jót tenne. Ott is csak boldogtalan lennél, és rányomnád a másikra is. Szereted azt amit tanulsz? Mi motivál? Hogy elvégezd vagy tényleg érdekel?

Muszáj erőt venned magadon, nekem is, meg mindenkinek aki ezzel küzd. Ez egy rossz mentális állapot. A jelenedet teszed tönkre azzal, ha a jövő miatt aggódsz. Tudom, mert ebben vagyok én is.. kitartást, fiatal vagy még, ne hagyd el magad. Tele van lehetőséggel mindennap, mégis beszorulunk a 4fal közé a problémákba. Ne hagyd , hogy ez váljon rutinná. Sajnos harcolni kell magad ellen is, ha csak kis lépésekben, de tedd meg a dolgokat, zuhany, hajmosás, étkezés. És dícsérd meg magad utána, ne büntesd. Remélem hamar helyre jössz, és magamnak is ezt kívánom. Mindig csak a következő kis lépésre koncentrálj, és menni fog! Hajrá!!! :)

2021. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem csinalok semmit a fentebb leírtakon kivul, csak porgetem az instat:( szeretem amit tanulok de nem fogok tudni megelni belole es ez is elkeserit ..nem motival semmi a jövővel kapcsolatban. Olvasni szoktam de azt is csak azert hogy ne gondolkozzak, szinte barmilyen buta regényt.

Egyebkent a munka meg az egyetem elvesz a napi 24orabol 10et es kb 7et alszom:(

2021. máj. 19. 14:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy? 🤔
2021. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!