Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek sikerült...

Van itt olyan, akinek sikerült legyőzni a szociális szorongást?

Figyelt kérdés

Nem nagyon súlyos az esetem, de eléggé nehézzé teszi a minden napjaim.

5-6ember előtt nehezen nyílok meg. Nem szeretek előadást tartani. Néha depis hangulat tör rám.

Az van bennem, hogy egész életemen keresztül végig fog kísérni és nem lehetek igazán boldog és felszabadult.



2021. máj. 17. 19:40
 1/8 A kérdező kommentje:
29 éves vagyok
2021. máj. 17. 19:40
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos ez ilyen.

Én nem hallottam még olyan esetet,aki legyőzte ezt a betegséget.Mármint teljesen.Lehet sikereket elérni.

Mivel ez egy olyan probléma,ami uralkodik az egyén személyiségén,és nem hagyja kibontakozni,vagy élni hagyni sokszor,rengeteg helyzetben képtelen úgy cselekedni,ahogy szeretne,nem tudja megvalósítani a vágyait.

Ez a betegség mindenkinél azonos,egyforma,a személyiségek viszont különbözőek.Nekem viszonylag erős az akaraterőm,amit a fejembe veszek,azt mindenáron próbálom elérni,megvalósítani.Úgyhogy sok helyzetben nem tud uralkodni rajtam a fóbia.Felülkerekedik rajta a személyiségem.És ilyen helyzetekben rendszerint megnyílik számomra a világ.De sajnos sok más helyzetben a fóbia győz,és uralkodik a személyiségem felett,és határozza meg a viselkedésem,az életem.

2021. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy sikerült fősulin, kollégiumban élve hogy leirtam pozitiv mondatokban amit el szerettem volna érni. H pl ki merek menni közösségbe, nem félek, bátor vagyok ha beszélnem kell, szeretek középpontban lenni, laza vagyok, össze szedett stb. Jósok momdatot, ami eszembe jutott hogy másoknál tetszik hogy olyanok. Később fel is vettem magnora és hallgattam. Kb egy alatt sikerült így, barátom is lett végül. :)


Bem garantálom a sikert csak elmondom mert nekem segített

2021. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3.vagyok, bocs, borzasztóan elírtam mindent, amit lehet. Azért remélem érthető 🤦‍♀️😅
2021. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem irhatsz

Sokkal fiatalabb vagyok mint de valahogy sikerült.

2021. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia hány éves vagy? Hogy sikerült teljesen legyőzni?
2021. máj. 17. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem is, de sajnos eddig én sem tudtam belőle kilépni. Mivel ez teljes mértékben meghatározza a személyiségemet ezért nem hiszem, hogy rendkívül nagy változást fogok tudni érni a későbbiekben. (21)
2021. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt el tudom érni, hogy egy ideig ne legyen, ezt főként külső befolyásoló dolgokkal, de hogy az egész gyerekkori élményeimet újra írjam, azt még nem sikerült
2021. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!