Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék idegeskedés ellen?

Mit tehetnék idegeskedés ellen?

Figyelt kérdés
Stresszes helyzetben megtanultam már, hogy kívülről ne lássa senki, hogy ideges vagyok, de belül rosszabb lett. A szívem össze-vissza ver, nehezebben kapok levegőt, a gyomrom alatt görcsöl, puffadok, a kezem remeg, a fejem megfájdul, a könnyeimet fojtom vissza... Hogyan kezeljem ezt? Hogyan lehet belül is megnyugodni?

2021. máj. 18. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Menjél pszichológushoz, aki kideríti, hogy van-e ennek mélyebb oka vagy elég, ha csak stresszkezelő technikákat (légzőgyakorlatok, autogén tréning) tanít meg neked. De ha ilyen erősek a reakcióid, akkor bizonyára alapból szorongó vagy, amin lehet segíteni. Mik ezek a stresszhelyzetek?
2021. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyorsan ható tüneti kezelés: bekapni 1-2 nyugtatót (xanax, frontin, rivotril), vagy 1-2 feles rövid italt (konyak, pálinka).


Hosszútávú, tartós eredmény, ha megerősíted/megnyugtatod az idegrendszeredet. Jóga, relaxálás, meditálás, autogén tréning, könnyű sport, kellemes_nyugtató elfoglaltságok pl nyugis könyvek, filmek, zenék, kreatív hobbik. Ezeket napi szinten gyakorolni kell, szóval nem a stresszes helyzet előtt 10 perccel.

2021. máj. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Apró dolgokon is elkezdek aggódni meg idegeskedni

Tegnap egy telefonos állásinterjú után még 2 órán át remegtem, hogy biztos megfeleltem-e, múltkor azon stresszeltem 10 percig, hogy elérem-e a buszt

Azt hittem ha befejezem az iskolát akkor megszűnik ez, mindig a tanulás miatt voltam stresszes, de mintha a részemmé vált volna, úgy érzem már szinte keresem magamnak, hogy min tudnék épp aggódni. Olyan dolgok miatt megy fel a pulzusszámom, amiknek semmi jelentősége, hiszen mivan, ha nem vesznek fel, van még 10 hely, ahol szívesen dolgoznék, mivan, ha nem érem el a buszt, van autóm, megyek azzal... saját magamat sem értem, hogy miért stresszelek, de amikor elkezdődik ez bennem, akkor nem tudom megállítani. Próbálok sok vizet inni olyankor, jógázni, nagyokat lélegezni, másra gondolni, de minden porcikám remeg.

2021. máj. 18. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehogy elkezdd magad nyugtatózni meg piálni, mert egy pillanat alatt rászoksz, és onnantól neked annyi!
2021. máj. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most így visszaolvasva amit leírtam, tényleg pszichológussal kellene beszélnem.
2021. máj. 18. 10:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, a részeddé vált. Ilyen szinten már pszichológus kell. A vízivás nem segít, mért pont az segítene? Nincs önbizalmad, mert a szüleid maximalisták voltak. De a kognitív terápiát, amit a magad számára feltaláltál, tehát tudatosítani, hogy a dolgoknak nincs jelentőségük, elmúlnak, mi a legrosszabb, ami történhet, folytasd, az nagyon jó.
2021. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A szüleimnek sosem voltak elvárásai felém azon kívül, hogy mindig legyek boldog és tegyem amit szeretnék

Sajnos anyukám is ilyen, ő is sokmindenen aggódik, de ő legalább már megtanulta kezelni.

2021. máj. 18. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha te elég dicséretet kaptál volna otthon, nem lennél ilyen. Ha jobban megpiszkáljuk, biztos, hogy kiderül, hogy voltak azért ott elvárások a boldogságon meg az önkifejezésen kívül. Akinek gyerekkorában kiépítik az egészséges önbizalmát, az nem lesz szorongó.
2021. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, attól majd megnyugszol.
2021. máj. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!