Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valóban szociális fóbiával...

Ha valóban szociális fóbiával diagnosztizálnak. Egyes munkában/szakmában tényleg nem dolgozhatok?

Figyelt kérdés
Jelenleg másfél éve vagyok a szakmámban amit leraktam. Nehezen ment a beilleszkedés, meg még mindig nem az igazi, de sajnos a szükség nagy úr. 20 éves vagyok legutolján 18 évesen voltam gyerekorvosnál táppénz miatt. Jelenleg nincs orvosom, mert nem birok elmenni bejelentkezni az új orvoshoz, egyszerűen félek tőle, úgy voltam vele, hogy teszek rá. Majd a természet megoldja, ha valami bajom lesz, de sajnos nagyon nem így lett. Több bőr problémám van, folyamat visszatérő ciszta, túlsúlyprobléma, mentális gondok. Szóval egyre több a gond, a szociális fóbia pedig mindenben megakadályoz. Mielött valaki írná, nem vagyok lusta elmenni, voltam már egyszer bent, az történt, hogy rengeteg ember volt ott. Szüken voltunk, és két fickó folyamatosan engem bámult, amit nagyon nem tudtam elviselni. Nyilván látszott is rajtam. Kijött a szobából az orvos vagy nem tudom ki volt az. Kérdezett eggyet-kettőt valakítől. Próbáltam megszólalni, hogy megérdeklődjem, hogy most mivan, mit kell csinálnom, kire várjak, de nem bírtam megszólalni. Aztán vissza is ment a nő. És akkor fogtam magam, elátkoztam a napot is magamban. Aztán haza mentem. Ez nem élet! Már nem bírom tovább, ha megkapnám azokat a gyógyszereket, amivel lehetne kezelni ezt a szociális szorongást vagy fóbiát vagy mit tudom én mit, akkor talán mindent helyre tudnék hozni.

2021. máj. 18. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A szociális fóbiát elsősorban pszichoterápiával kezelik, a gyógyszer csak kiegészítés.

Kb. bármilyen munkában/szakmában dolgozhatsz, kivéve fegyveres testületeknél. Az már más kérdés, hogy így több munkára alkalmatlan vagy, de magában a diagnózis nem jelent kizáró okot.

2021. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igaza van az #1-nek!


HIába szedsz gyógyszert, az nem fogja megoldani a problémádat, legfeljebb egy kicsit a tüneteket tompítja. De a betegség megmarad.

Pszichoterápia kell neked!

2021. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kötelességem beszámolni róla a munkáltatómnak?
2021. máj. 18. 11:04
 4/15 anonim ***** válasza:
NEM!
2021. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2-es akkor ezt nem is lehet meggyógyítani?
2021. máj. 18. 11:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5: könyörgöm! olvasd el újra.


Pszichoterápiával meg tudnak gyógyítani.

2021. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
De igen, terapiaval. De lathatolag elzarkozol elole.
2021. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

#7: hát ez probléma!


És jól látszik, hogy beképzel magának dolgokat - és ilyen képzelt figyelés miatt inkább nem kezelteti a baját. :(


"Szüken voltunk, és két fickó folyamatosan engem bámult, amit nagyon nem tudtam elviselni. Nyilván látszott is rajtam."

2021. máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos ismeros engem is kinoz
2021. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
Ismertek, olyan szocfobot, akinek használt a terápia? Én még nem...
2021. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!