Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha hétköznap...

Mit csináljak, ha hétköznap sokszor már csak alkohollal tudok elaludni?

Figyelt kérdés
Hétvégén nincs ilyen gondom, hétköznap viszont igen. Lefekszem 11 körül, aztán sokáig forgolódok, és éjfél körül már kimegyek a konyhába inni 1,5 dl bort, vagy egy kis likőrt. Utána általában már 10-15 perc múlva el is alszom. Viszont gyűlölöm magam ezért, hogy sokszor csak alkohollal megy az alvás, és hogy függő lettem. Már nappal is ilyenekre gondolok, hogy inkább megiszom 11 előtt a bort, és akkor nem is kell éjfélig forgolódnom, hanem már 11-kor elalszom, és másnap még kipihentebb leszek. Egy héten kb 3-szor iszok alkoholt az alváshoz. Kb 1 éve szoktam rá erre, és egy héten már 3 szor iszom, régebben elég volt csak egyszer egy héten. Sokszor elhatározom magamban, hogy ma éjjel nem iszom, de aztán ráunok az ágyban a forgolódásra, és a végén csak kimegyek a konyhába inni. Mit tanácsoltok? Hogyan tudnék leállni ezzel? Az sajnos a család miatt nem megoldás, hogy beszűntetem itthon az összes alkoholos italt. Ma is fogok inni, biztosan.

2021. máj. 19. 18:34
 1/7 TotoJTD ***** válasza:
29%
Heti haromszor iszol tenyleg ilyen keves mennyisegben, en nem aggodnek a helyedben. Nagyon sokan kuzdenek alvaszavarral, es sokkal eletszerubb megoldas ez, amit te alkalmazol (persze itt is at lehet esni a lo tuloldalara, ahogyan tettem en is..), mintha nyugtatokat szednel. Sok embernek frontint, rivotrilt irnak fel alvaszavar miatt. Szoval szerintem emiatt ne erezd rosszul magad, illetve van az a mondas hogy napi 1 pohar bor meg erosit is! :)
2021. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mást próbáltál már? Valeriana, Sedacur, esetleg valami nyugtató hatású gyógynövényes tea?
2021. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam teát, Nervenpflege tablettát. De ezek nem olyanok. Az alkohol ellazít.
2021. máj. 19. 18:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem este egy bögre kakaó is szokott segíteni elaludni. 🙂
2021. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok, már vagy 15 éve. Nálam az jött be, hogy leszarom, és valamikor alszok 8 órát, valamikor csak 5-öt, aztán utána biztos megint 8-at. A kapható legerősebb altatóval se tudtam elaludni, úgyhogy ma már nem érdekel, fontorg találkozók előtt meg jól leiszom magam már kora este, aztán tuti valamikor elalszok és kialszom magam. Nekem ez jött be.
2021. máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerek olyanokat is, akik lefekvés előtt kávéznak, és alszanak mint a bunda.
2021. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 megértelek. Velem is ez van, ha például másnap valami fontos dolog történik, és amiatt izgulok (vizsga, utazás, stb.), akkor nehéz elaludni is.
2021. máj. 23. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!