Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alapból vidám, optimista,...

Alapból vidám, optimista, jókedvű ember vagyok. Lelkileg egyre rosszabbul érzem magam. Fogalmam sincs mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egyre szomorúbb, depressziósabbnak érzem magam. Egyre jobban szorongok. Ráadásul egyre többször fordul elő. Ideges is gyakrabban szoktam lenni annyira, hogy hányingerem is szokott lenni. Nincs étvágyam se. Sokszor síráshoz közeli állapotba kerülök az idegességtől. Öngyilkosságra is gondolok.

Megjegyzem: ez nem jellemző rám. Csak április eleje óta van ez egyre gyakrabban és intenzíven. Próbálom sportolással megoldani a dolgot. 5 kg-t le is fogytam. De ez csak pillanatnyi megoldás, mert pár óra múlva megint rosszul érzem magam.



2021. máj. 20. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele mint te, én a hirtelen újra kezdődő jelenléti oktatástól lettem depis...

Volt nemrég az életedben valami nagy változás aminek nem örültél?

Mert akkor attól lettél rosszabbul hirtelen lelkileg sztem.

2021. máj. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert velem is az van, hiába vagyok jókedvű meg optimista ha valami dolog történik aminek rohadtúl nem örülök akkor addig depis vagyok amíg minden jóra nem fordul, persze teszek érte hogy jóra forduljon de akkor is nehéz kivárni...


1 voltam.

2021. máj. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pszichológus felkeresését ajánlanám! Ezek depresszióra utaló tünetek, ezért jó lenne időben szakemberhez fordulni. Mint írtad, ez a negatív hangulat április óta van jelen, és azóta egyre gyakrabban és intenzívebben jön elő.

Nagyon jó, hogy elkezdtél sportolni. Még ha rövidtávú megoldásnak is tűnik, ne hagyd abba, mert hasznos és segít. Így legalább egy pár órára jobban érzed magad.

2021. máj. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ma szabadnapos vagyok. 4 óta fenn vagyok és csak most tudtam kimászni az ágyból. Végig csak feküdtem, okostelefonnal matattam vagy csak lestem ki a fejemből. Közben úgy éreztem, hogy le vagyok bénulva és kimászni sem volt kedvem. Gyakran érzem azt, hogy lelkileg le vagyok bénulva, semmihez sincs kedvem, még a hétköznapi dolgokhoz is úgy kell összeszednem magam hogy egyáltalán meg tudjam csinálni. Vécére sem mentem ki hanem inkább visszatartottam. A reggeli elkészítéséhez is erőt kellett gyűjtenem.


Mára azt terveztem, hogy töbet fogok akkor már sporttal foglalkozni. Elmegyek futni, otthon súlyzózom egy kicsit miután takarítottam.

2021. máj. 21. 09:12
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as!


Meg fogom fontolni a szakember keresését. Bár a depresszióban kételkedem, mert egyáltalán nem jellemző rám. Általában tényleg jókedvű, humoros, tréfás ember vagyok. A környezetem is nagy mókamesternek tart, aki biztos mond egy-két viccet és folyton lehet vele hülyülni.

2021. máj. 21. 09:14
 6/6 anonim ***** válasza:

5# A depresszió sajnos ettől független... Én is a társaság "móka mestere" vagyok/voltam. Nem írom, hogy depressziós vagy, mert nem vagyok szakember és csak ők diagnosztizálhatnak.

Viszont akármi is a gond, remélem rendbe jössz!

2021. máj. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!