Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már 14 éves korom óta úgy...

Már 14 éves korom óta úgy érzem valami nincs rendben a mentális egészségemmel. Hogyan tudnék változni?

Figyelt kérdés

Anyámmal élek, aki többek közt ennek az okozója. Nem enged el pszichológushoz, először azért mert "semmi értelme és csak az ő pénzét pazarolnám" amikor lett munkám (diákmunka) es saját pénzem, akkor azért nem mert hogy néz ki hogyha majd megtudják mások hogy a gyereke ilyen helyre jár.

20 éves vagyok és tudom hogy valami nincs rendben, de nem tudom mit tehetnék.


Alternatív megoldások pszichológus helyett? Valami tanács?


Ui.: édesanyám azt mondta majd "kinövöm" :)



2021. máj. 21. 03:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb költözz el otthonról.

Az interneten rengeteg könyv és videó van fent. Beírod a youtube-ba azt a szót pl. hogy mentális egészség, máris egy csomó videót feldob.

Esetleg iratkozz be a könyvtárba is.


Azt is jó lenne ha megfogalmazás magadnak, hogy pontosan mi a problémád, mivel így könnyebbé én tudsz rá gyógymódot találni.


Sok erőt és kitartást kívánok neked és mielőbbi gyógyulást.

2021. máj. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen nem enged el... Akkor talán ne kéretőzz el, hanem indulj.
2021. máj. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Felhivsz egy pszichológust és kérsz időpontot, aztán elmesz és a saját penzedbol kifizetés. Ha néhany alkalom után úgy érzed nem tud segíteni neked, akkor kiprobalnek másikat. Anyadnak erről nem kell tudnia!!! Felnőtt ember vagy.
2021. máj. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen "anya" mellett nem csodálom.

De az fura, hogy felnőtt létedre még engedélyt kérsz, hogy hova mehetsz.



Amúgy anyudnak üzenem, hogy a családsegítőbe van INGYEN pszichológus. :)

2021. máj. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Úgy érzem, alapvetően nem a megoldást keresed, hanem a felelőst a problémáidra, aki nem más számodra, mint az anyád. Úgy gondolom, először ezen a beállítódásodon kellene változtatni, és a passzív áldozati szerepből kilépni. Gondold át, kitől tudsz segítséget, tanácsot kérni (testvér, rokon, barát, stb), hogy merre indulj el. Sok függ attól is, milyen jellegű és mélységű a problémád, mert erről semmit nem írtál.
2021. máj. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akik azt írták hogy 20 évesen miért kérdezem hogy elmehetek e otthonról - mert kell.

Szigorú, tudnia kell hova megyek, miért, kivel, mikor, meddig, mikor érek haza.

Az hogy "nem kell tudnia" meg stb nem is tudom.

Ha más (pl ismerőse) meglát akkor már meg fogja tudni.

Mindig is "uralkodott" (?) felettem, és a legkisebb problémánál is azzal fenyegetőzött hogy költözzek apámhoz (aki alkoholista és.. nem véletlen váltak el annyit mondok)


Az utolsónak üzenem, hogy tudom kik a felelősek a problémáimra, nem csak az anyám de mások is.

De leginkább ÉN. ÉN ki tudnám magam segíteni és ki szabadulni ebből a helyzetből, ÉN uralom a saját testem, a gondolataim, a mentalitásomon tudnék javítani, én ehhez csak segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom hol kezdjem.

Köszönöm a válaszokat, már elkezdtem gyűjteni, jövőre valószínű lesz annyim hogy vehessek egy kisebb házat, lehet addig majd várok a pszichológussal is.

2021. máj. 21. 13:01
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
5-ös vagyok, tudni kellene, kb. milyen jellegűek és mélységűek a mentális problémáid.
2021. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

És anyukád azt meg fogja engedni, hogy vegyél egy házat és hogy elkoltozz tőle?

Mert abból a pár infobol, amit most ide leirtal, ezt erősen kétlem...

De jól látod, hogy te neked kell változni, ő úgysem fog magától. Kezdetének mondjuk megtenné, hogy nem parazol azon, hogy kiderul, hogy pszichologushoz jársz. Nem kell tőle félned! Csak fenyegetőzik, hogy sakkban tartson, de ha elmennel, előbb-utóbb könyörögne, h menj vissza (mármint hozzá)...

2021. máj. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Szálj szembe az anyáddal. Mi jogon vonja meg tőled a segítségkérést? Nem is kell megmondanod neki, 20 évesen oda mész ahova akarsz és a saját pénzedet arra költöd amire akarod, pláne hogy nem hülyeségeket akarsz venni amivel telepakolod a házat (nem gondolok semmi konkrét dologra). A barátnőm és a lány barátom szülei is ilyen barmok, egyszerűen nincs más megoldás mint keménynek lenni. Pontosan nem tudom a törvényeket erről, de ha nincs hova menned lakni akkor nem rakhat ki otthonról emiatt, de ha fennáll ennek a veszélye akkor inkább kérdezz meg egy ebben illetékest. Anyád egész életedben nem a te hanem a saját érdekeit figyelte ezzel kapcsolatban, jól látszik abból amit leírtál hogy "hogy néz ki hogyha majd megtudják mások hogy a gyereke ilyen helyre jár".. Melyik jóravaló szülő mond ilyet? Már ezért képen vágtam volna hogy mit képzel...
2021. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

El kell menni otthonról, ha nem jó a közeg. Én nem tettem meg mikor már igazán meg kellet volna lépni.

Ha úgy érzed mentális problémáid is vannak amiket nem tudsz egyedül megoldani akkor én is azt javasolom keres egy pszichológust. A statisztika azt mutatja még fiatal korban esélyesen tud érdemben segíteni. Napról-napra csökkenek ezek az esélyek ne várd meg.

Akkor tudsz jó irányba változni, ha jó a környezet ami körül vesz emberek és épített fizikai is. Mozdulj el nem maradhatsz ebben a helyzetben ez így csak romlani fog.

2022. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!