Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most normális? Már nem...

Ez most normális? Már nem akarok többet félni.

Figyelt kérdés

Kérlek aki segítene, figyelmesen olvassa el az egészet. :(

Tehát hipochonder vagyok, és skizofrénia félelme és elvileg tünetei miatt elmentem pszhiciháterhez. 3-4-szer is voltam már, az ambulánslapba nem írt rosszat, nem adott fel gyógyszert. Oké, megnyugodtam.

Viszont most előjött pár hete ez a dolog hogy pl. random dolgok jutnak az eszembe, vagy random hülyeségek amit pl a haverjaim mondanak, és hát úgymondd ezeket hallom a fejemben de nem kívülről. Csak úgy mint amikor valaki gondolkozik és a fejében hallja. És főleg akkor van ez amikor egyedül vagyok vagy alvás előtt. Az iskolában egész nap beszélgetek, figyelek stb. sosincs ilyen. Csak amikor hazaérek, és van időm gondolgodni. Amikor játszom a gépen, vagy szintén beszélgetek/csinálok valamit akkor sincs. Mindig amikor van időm gondolkozni a semmin. Most pl. olyan volt hogy hazaértem, és a haverjaim "hangján" gondolkoztam. :( A pszichiáternek a legutolsó beszélgetesnél mondtam hogy pl. random szavak, vagy random mondatok jutnak az eszembe. De nem mondta hogy ez "beteges" meg semmi.



2021. máj. 21. 14:43
 1/8 A kérdező kommentje:
És persze, én hülye megint utánanéztem interneten angolul, és egyből a skizofréniát dobta ki:(
2021. máj. 21. 14:45
 2/8 A kérdező kommentje:
A pszichológus csak észrevett volna már valamit 3-4 alkalom után nem? :(
2021. máj. 21. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Pszichológushoz vagy pszichiáterhez jártál?


Amúgy szakember észrevette volna, te csupán egy túl sok szabadidővel rendelkező aggódó egyén vagy, nem kell félned.

2021. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gyermek pszichiáter-pszichológus. Mindkettő egyszerre. (16 éves fiú amúgy)
2021. máj. 21. 14:55
 5/8 A kérdező kommentje:
Suliban sosincs semmi ilyen, mivel nem gondolkozom ilyenek. :(
2021. máj. 21. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi bajod. A skizofrénia az nem egy szabadidős tevékenység, a gondolkozás viszont igen, főleg ha éppen nem csinálsz semmit, pl lefekvés előtt. Ha lenne ilyesféle problémád az nem csak akkor jelentkezne amikor túlságosan ráérsz.
2021. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A pszichiáter azért nem mondta, hogy ez "beteges", mert nem az. Járj a pszichiáterhez, ő a szakember, aki ért ehhez. Neked mi itt nem tudunk segíteni... Ez legalább a 6. kérdésed arról, hogy skizofrén vagy-e. Hiába írjuk le százszor, hogy nem, te akkor sem hiszed el.
2021. máj. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A hozzászólásomat kiegészítem azzal, hogy a skizofrének többségének nincs betegségtudata, azaz nem tudják, hogy amit hallanak, az valójában nincs ott. Nem merül fel bennük, hogy "jaj atyaég, lehet hogy skizofrén vagyok?"
2021. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!