Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan tapasztalata valakin...

Van olyan tapasztalata valakinek, hogy antidepresszánst szedett és a pszichoterápia után el tudta hagyni a gyógyszert? Szóval a teljes gyógyulásra gondolok itt, amikor már nem jönnek vissza a tünetek.

Figyelt kérdés
Gyógyszert kellene szednem, de pár éve, amikor a pszichiáter azt mondta, hogy valószínűleg életem végéig szedni kell, hát eléggé elkeseredtem. Gondoltam megpróbálkozok pszichológussal, de kevés.

2021. máj. 23. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon súlyos állapotban voltam, semmilyen antidepresszáns nem hatott rám, ezért mind a kukában végezte. Nem jártam pszichológushoz, hanem életmódot, gondolkodást váltottam, és rendbejöttem, igaz sokáig tartott. Ha megérti az ember, hogy mi a depresszió, és azt is h neki mitől van, akkor el is tudja múlasztani magának, bár nagyon melós.
2021. máj. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pár éve trauma ért, amit nem tudtam feldolgozni, és mindenféle szorongásos, fóbiás, kényszeres tünetem lett. A pszichoterápia "csak" abban segített, hogy egyáltalán rájöjjek, hogy mi okozott traumát, és rájöttem az összefüggésekre. De megbirkózni a traumával nem tudok.
2021. máj. 23. 07:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Válts terapeutát. Az normális, hogy adott terapeuta csak adott szakaszban tud segíteni valakinek. Meg kell találni azt, akivel a munka tovább tud haladni. Nyilván a tünetelnyomó gyógyszert végtelen ideig kell szedni, hogy valós segítség nélkül csak a tünetet tartsa a szőnyeg alatt.
2021. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Épp most találtam egy új terapeutát. Nagyon ellenzem a gyógyszert, ellenálltam évekig, de most már olyan az állapotom, hogy meg kell adnom magam neki. Csak nem akarom a végtelenségig szedni, ezért érdekelt, hogy van-e valaki, aki le tudta tenni.
2021. máj. 23. 08:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a végtelenségig szedned a gyógyszereket (saját tapasztalat). A depresszió/szorongásos zavarok/fóbiák kezelhetőek gyógyszeres kezelés és pszichoterápia kombinációjával. A gyógyszer egy "mankó", amíg a pszichoterápiával el nem jutsz egy olyan szintre, hogy megérted mitől alakultak ki a tüneteid, és a gondolkodásod átformálásával már tudod kezelni a problémákat, több megküzdési stratégiád van. Csak ez egy hosszú folyamat, több idő kell mire érzed a hatását. Ebben az időszakban miért szenvedj feleslegesen, ha gyógyszerrel csökkenteni tudod a tüneteket? Így aktívabban részt tudsz venni a pszichoterápiás folyamatban, a terapeuta könnyebben tud veled dolgozni. Lehet, hogy klisének hangzik, de a legfontosabb a saját akarat. Ha tényleg rendbe akarsz jönni és teszel is érte a pszichoterápián, akkor idővel elhagyhatod a gyógyszert és tünetmentes lehetsz.
2021. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A depresszió típusa sem mindegy gondolom?
2021. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!