Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vált ki ilyen reakciót...

Miért vált ki ilyen reakciót az érintés?

Figyelt kérdés

Édesanyám imád cirógatni, bizergálni, simogatni, puszilgatni, viszont én rettenetesen élem meg az egészet. Felnőtt vagyok már, de gyerekként is utáltam. Gyerekként csak a fúj de undi dolog ment, viszont most felnőttként szinte tikkelek, főleg ha cirógatnak. Felmegy a vérnyomásom is, tiszta ideg leszek, érzem a helyét utána akár órákig és rángatom az adott részt vagy kaparom, dörzsölöm. Nem tudok vele mit csinálni, sajnos agresszív is leszek és mivel anya sűrűn csinálja (képes 20 perc alatt ötször megismételni minden kérés ellenére), van hogy ordítás a vége.

Őszintén nem tudom, hogy csak hisztis vagyok vagy ez egy nagyobb probléma. Mi válthatja ezt ki? Nem bántalmaztak soha.



2021. máj. 25. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Az normálisnak tekinthető, hogy nem szereted az ilyen irányú érintéseket. Több ember van, aki inkább kerüli a puszit, ölelést és társait... Az is érthető, hogy dühös vagy anyukádra, hiszen a kérésed ellenére többször csinálja.

Az viszont már kicsit sem normális, hogy "órákig érzed a helyét" és kaparod az adott részt. (Az agresszivitásra azért nem reagálok, mert nem tudom, hogy anyukás mennyire "rámenős".)

Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust. Ez általában elfojtott érzelmekre utal - nálam legalábbis ez a probléma -. Van olyan személy, akitől "elviseled" az érintést, és nem éled meg ennyire kellemetlennek?

2021. máj. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

A kínos érzést megértem, de ezt a túlreagálást nem. Ez kőkemény hiszti, már bocs.

Egyébként meg inkább örülnöd kéne neki, nemsokára már nem fog hozzád érni. Szeret téged és hiányzik neki a te érintésed is.

2021. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Egész egyszerűen nem szereted ha hozzád nyúlnak, én se, teljesen mindegy ki ér hozzám, rühellem, ha idegen emberke ér hozzám pl megfogja a vállam ütni tudnék.
2021. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ugy tunik, itt valami a szuleiddel nem stimmel. Miert erintget edesanyad ilyen sokat felnott letedre, ha nincs is olyan helyzet? Szerintem ezzel van a baj.
2021. máj. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért. Csak jön és nekiáll simogatni,puszilgatni, az arcomba hajol, nem enged el, nyakamba mászik. Ha csak rágondolok tikkel a fejem, tényleg nagyon nem esik jól. Nem igazán viselem el mástól sem. Ruhán keresztül nincs gond, az annyira nem zavaró. Fej/nyak, ahol nagyon kellemetlen.
2021. máj. 26. 09:04
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha már nem lesz anyukád, meg hiányozni fog. A hozzád hasonló csak akkor fogja fel ennek a súlyát amikor már késő.
2021. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5# Anyukád esetében érhető, mert nagyon rád mászik... Ezt többen nem bírnák szó nélkül hagyni.

A fej/nyak régióhoz nem igazán engedek közel én sem embereket. Elég kevés ember szereti, ha a párján kívül valaki elkezdi simogatni és puszilgatni az arcát...

2021. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zenomaci válasza:

Amit anyukad tesz, az erőszak! Te szólsz, h nem szeretnéd, es semmibe veszi. Próbáld meg kijelölni a határaidat, ha kell határozottan. Bátran kérj segítséget pszichológustól, mert ez igen nehéz tud lenni.

Én is megszenvedtem vele, sok sikert kívánok!

2021. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!