Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom biztosra hogy...

Honnan tudhatom biztosra hogy a felesegem alkoholista?

Figyelt kérdés

Sokat dolgozom es viszonylag jol is elunk belole, igy sok eve ugy dontottunk, hogy a felesegem foallasu munkajat felmondtq es igy otthon a haztartassal foglalkozuk illetve ad hoc besegit a csaladi vallalkozasba is.

Kezdetben az tunt fel, hogy a barati osszejoveteleken mindig minimum spiccesre issza magat, de volt hogy ugy kellett neki segiteni hazamenni mert berugott. Ezeket mindig betudtam alkalmi buliknak.

Aztan feltunt, hogy estere neha (egyelore ritkan fordul elo) faradt mire en mar hazaerek es ritkan lattam a kukaba egy egy borosuveget is.

Multkor gyanut fogtam es hazamentem delutan kettokor es reszeg volt a felesegem!! Teljesen kiakadtam mondta hogy csak beultek a baratnojevel koktelozni es ehgyomorra megutotte ot egy picit.

Tegnap telt be a pohar, grillezni voltunk at baratoknal es eleinte nevetgelt de vegul a fuben aludt el alkoholos mamoraban. Nagyon kinos volt!!!


Honnan tudhatom, hogy alkoholista? Kerdeztem tole mi segitene, vissza szeretne e menni dolgozni, dolgozzak e en kevesebbet es torodjek tobbet vele stb. Mondta hogy ezek kiveteles alkalmak ne vegyem oket tul komolyan..



2021. máj. 29. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Az amit sokan alkoholistának nem feltétlen orvosilag az.
2021. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
*Az amit sokan alkoholistának gondolnak nem feltétlen orvosilag az.
2021. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Szerintem egy jó társ észreveszi, ha a párja alkoholista... Nem túl nehéz kiszúrni, főleg ha szoktatok még mondjuk puszit adni egymásnak.

Vagy így milyen intimitás van köztetek? Nem lehet, hogy pont ennek a hiánya okozza a problémát?

Egyébként egy alkoholistának először saját magának kell rádöbbennie arra, hogy baj van. Csak utána lehet vele komolyan beszélni.

2021. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már erősen az, és ha nem lépsz közbe akkor nem lesz megállás.
2021. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Onnan tudhatod biztosra, hogy rákérdezel, megbeszéled vele. Ha alkoholista, az a te lelkeden szárad, ugyanis te hagytad magára. Tudom, hogy azt hitted jót teszel azzal, ha felmented őt a munkavégzés alól, de valójában a legrosszabb, amit tehettél vele. Gondolom el is hanyagolod érzelmileg, máskülönben nem nyúlna az italhoz. Csak gratulálni tudok neked...
2021. máj. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon annak hangzik.

Ha naponta olyan szinten iszik, hogy összeakad a nyelve és nem tud rendesen beszélni akkor már nyugodtan mondhatjuk alkoholistának.


Megértéssel, törődéssel és türelemmel többre fogsz menni nála mert csak jobban fog inni ha ultimátumot nyújtasz be neki.

2021. máj. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
A szagáról.
2021. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Onnan tudhatod, hogy ideges, ha nem kapja meg az adagját, esetleg a keze is remeg.


Szerintem unalmában iszik. Volt a családjában alkoholbeteg? Ha van rá hajlama, akkor van okod aggódni.


Úgy látom a kontrollvesztés megvan nála. Ájulásig iszik. Az is lehet, hogy ha nem ivott többet a bulin, mint a többiek(mégis kidőlt) már előtte betankolt otthon.

2021. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2021. aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekelne, hogyan alakultak azóta a dolgaitok!
2023. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!