Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki bántalmazot...

Van itt olyan, aki bántalmazott/elhanyagolt/túlféltett gyerek volt és később mentális zavar, személyiségzavar alakult ki nála? Mennyire egyenesen arányos ez?

Figyelt kérdés
Kinek milyen jellegű abúzusa volt és ez mit okozott felnőtt korában? Hogyan lehet megkülönböztetni, hogy valaki csak fura vagy komolyabb gondja van? Mi volt az első lépés vagy az a pont, amikor rájöttetek/környezetetek jött rá?

2021. máj. 31. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Túlféltett gyerek vagyok sajnos a mai napig.
2021. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Túlféltett és verbálisan bántalmazott gyerek voltam/vagyok(?). 23 éves vagyok, szerintem elég nagy rá az esély, hogy ilyesfajta problémái legyenek valakinek, ha ilyen hatások érik. Nekem személy szerint retentő önbizalomhiányom van, úgy érzem semmit nem tudok megcsinálni egyedül és mindig megerősítésre van szükségem, nem merek nyitni (túlféltés miatt), sokszor vannak öngyilkos gondolataim, azt érzem nem érek semmit (verbális bántás miatt). Felnőttként nagyon instabil vagyok lelkileg, szinte bármikor el tudom sírni magam, nagyon érzékeny vagyok, félek az emberektől, és állandóan szorongok. Már fiatal koromban(kb 10 évesen) éreztem azt, hogy valami nem jól működik a családunkban, láttam más barátaim és szülei kapcsolatát és az nem ilyen volt, azóta próbálom magam összeszedni, és feldolgozni ezeket és továbblépni. Nem könnyű.
2021. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 vagyok. Az apám verbálisan bántalmazott, az anyám túlféltett. Ezen kívül gyakran voltam iskolai bullying áldozata is. Ez utóbbi miatt vagdostam magam sokáig, mert nem tudtam máshogy levezetni a feszültséget, továbbá nem merek beszélgetést kezdeményezni idegennel és ha mások nyitnak felém, akár hónapok is kellhetnek, hogy egy minimális bizalmat kezdjek érezni. A túlféltés hozzájárult az alacsony önbizalmamhoz, az óvatosságomhoz, a bizonytalanságomhoz és a paranoiámhoz is. Állandóan félek, hogy valami baj történik, mert "rengeteg beteg ember jár az utcákon". Ha vezetnem kell, mindig elbizonytalanodom, hogy jól vezetek-e annak ellenére, hogy ügyesebben bánok az autóval, mint az anyám, mivel állandóan azt hallom, hogy messzire nem mehetek egyedül, mert bármikor baleset lehet, megkérdöjelezem a saját képességeimet.
2021. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem gyakran vertek a szüleim, anyám nem hagyott önállósodni, apámat nem nagyon érdekeltem soha. Ezek miatt önbizalomhiányom van, nem vagyok elégedett magammal, és nagyon szokszor bántottam magam, akár büntetésből.

Suliban is sok sérelem ért, mindig elveszítettem az embereket magam mellől, így gimis koromban már teljesen magamba fordultam és kapásból elutasítottam mindenkit. Rettegtem attól, hogy még valakit elveszítek.

2 éve pszichiátrián voltam 2 hónapig, a diagnózis depresszió, szorongás, borderline személyiségzavar, alkalmazkodási zavarok.

2021. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elhanyagoltan nőttem fel, illetve traumatizált apám alkoholizmusa, az állandó veszekedés és heti egy verekedésük.


Generalizált szorongásom van, szociális fóbiám/szorongásom, voltak depressziós időszakaim, társfüggő vagyok valamilyen szinten, tartós munkanélküli (6 éve), nincsenek ambicióim, de már nem gondolok az öngyilkosságra, igyekszem gyógyítani magam.

2022. szept. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!