Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor az ember depressziós,...

Amikor az ember depressziós, de már elkezdődött a kezelése és mindent megtesz a gyógyulásért de még mindig visszatér a reménytelenség érzés olyankor mit csináljon?

Figyelt kérdés
Csodálatos az életem de az utóbbi hónapok nyomása nagyon megviselt testileg is. Sokat ittam és alig mozogtam keveset beszéltem az emberekkel és teljesen befordultam. Sajnos merevedési zavarom is van ami az orvos szerint lelki eredetű. Mikor fog végre visszatérni belém az élet?

2021. jún. 2. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
A pszichoterápia egy hosszú folyamat. Ehhez elengedhetetlen a saját akaraterőd, ami úgy látszik (ivás, befelé fordulás), hogy valamennyire megingott.. Amíg a pszichoterápia elkezdi kifejteni a hatását, addig általában szükség van gyógyszeres kezelésre, ami enyhíti/megszünteti a tüneteket.
2021. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindig visszatér az a gondolat hogy milyen jó lett volna ha elüt hirtelen egy autó amikor még jól voltam és nem számítottam volna rá. És így kerek egész lenne az egész. Mindenki elfogadná és egy jó emlék lennék. Ez nagyon önző gondolat. Meg olyan nyomorult. Most valahogy nyom a felelősség érzése hogy embernek kell így is lenni, meg testvér és gyermek, dolgozó meg mindaz amivel részese vagyunk a történetnek.
2021. jún. 2. 20:31
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
A futás mint sport benne van az életedbe?
2021. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

A válaszod alapján inkább biztosra megyek. Pszichoterápiára jársz és/vagy gyógyszeres kezelést kapsz? Mióta?

Ha reménytelen minden, akkor kell találni egy kapaszkodót. Hidd el, ha elütött volna hirtelen egy autó, akkor sem lenne a szeretteidnek jó emlék... Van valami konkrét oka az öngyilkossági gondolatnak? Milyen más negatív gondolatok járnak a fejedben, amikor mélyponton vagy?

2021. jún. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz járok két hónapja kb. Gyógyszert nem szedek. Ez az öngyilkossággal foglalkozás csak nagyon nyomott pillanataimban van. Valahogy dühös vagyok hogy hagytam magam ennyire elsülyedni. Testileg is megviselt ez az időszak és türelmetlen vagyok kicsit bevallom. Az alvásommal is szoktak problémák lenni. Elkezdtem mindennap futni és ezt érzem hogy valahogy testileg gyógyít, tavaly is ez segített sokat teljesen jól voltam testileg lelkileg csak a covid miatt nem tudtam már eljárni edzőterembe és a sétákon kívül nem nagyon edzettem. Sajnos irodában dolgozom gyakran egyedül vagyok és rengeteget ülök. Régen voltak ilyen nyomott időszakaim csak azt hittem már azoknak vége, igxekeztem párt keresni magamnak és teljesen nyitott voltam a világra meg egy csomó kreatív dolgot csináltam. Decembertől kezdve jöttek a problémák és kb egy hónapja testileg is nagyon megváltoztam. Kb februártól egyre gyakrabban fogyasztok alkoholt. Először csak hetente egyszer 2-3 pohár ital. De már ott tartok hogy 2-3 naponként.
2021. jún. 2. 22:45
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Milyen pszichológus? (Klinikai szakpszichológus, tanácsadó szakpszichológus, sima MSc-t végezett pszichológus...)

Meg tudsz bízni benne? Hasznosnak érzed a terápiát? Beszélsz neki az öngyilkossági gondolatokról és az alkoholról?

Azért teszek fel ennyi kérdést, mert fontos lenne tudni, hogy el mersz e mondani mindent a pszichológusodnak és ő, hogy reagál rá.

A futás elkezdése nagyon jó ötlet volt! Ne hagyd abba, mindenképp legyen minden nap valamilyen mozgás.

Mit vársz az alkoholtól? Segít felejteni és/vagy oldja a szorongást?

2021. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem még időben vagy , a sport es a közösség ki fog húzni, de nem hagyd abba. Kerülhetsz még mélyebbre , ne hagyd abba !
2021. jún. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérlek segítsetek! Azért nem írtam ki önálló kérdésnek, mert látom, hogy a mozgást és a közösséget javasoljátok.. Ha a sport megvonása miatt(végleges, folyamatosan romló állapot, mindkét térdem teljesen gatya és még nem vagyok 30, már a sima sétát is meg kell gondolni és csak óvatosan..)orvosok szélnek eresztettek, hogy szar genetika, szomorú sztori(kösz!), szóval sporttal nem tudok belőle kijönni, pedig régebben mindig rengeteget segített(sőt, annyit csapattam, hogy közrejátszott a térdem lerobbanásában) és egyre mélyebbre kerülök,emiatt és sok más tényező miatt, normalis munkát sem bírok vele vállalni, csak home office értékesítést, ami teljesen kikészít..nem ezért képeztem magam, nem erre rendezkedtem be, nem tudom ellátni a házimunkát sem..olyan fizikai állapotban vagyok, mint egy 80 éves néni,rengeteg krónikus és társnyavalyával plusz mentálisan full rottyon.. öngerjesztő folyamat..Így nem tudok társaságba járni, mozogni..nyugtató nem használ már, pedig sokkal többet szedek, mint szabadna, bár az is csak tüneti kezelés..erősebb gyógyszer minek, hogy még jobban elnyomja a problémát 100 mellékhatással és el tudjak vegetálni így pár évet a családom terhére? ez a nyomorék remeteélet rengeteg traumával nem élet..mostmár annyira beszűkült tudatállapotban vagyok, hogy folyton arra gondolok, hogy megöljem magam, mit tegyek?
2022. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mit mondtak a dokik miért lett rossz a térded? Nem lehet valahogy helyrehozni?
2022. jan. 25. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, itt tisztázni kellene, hogy mi a problémája a térdednek, mit mondtak az orvosok és milyen ellátást kaptál. Amennyiben állami ellátás volt, akkor - amennyiben telik rá - magánorvoshoz kellene menned. Emellett mindenképp érdemes felkeresni egy gyógytornászt, aki egyben manuálterapeuta is. A megelőzés/rehabilitáció az ő szakterülete, szükség lenne a szakvéleményére. Annyi biztos, hogy tud neked olyan mozgásformákat javasolni és olyan gyakorlatokat betanítani, amik nem ártanak a térdednek. Ő - néhány inkompetens orvossal szemben - soha sem fogja a teljes pihentetést és a sport megszüntetését javasolni. Nekem is a mozgás a lételemem, ezért minden követ megmozgatnék, hogy ne kelljen feladni (úszás és kajakozás/evezés nálad biztosan szóba jöhet).
2022. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!