Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik akkor ha valaki...

Mi történik akkor ha valaki megakadalyoz egy epp folyamatban levo öngyilkossági merényletet? Ilyenkor az illetore rahivjak a rendoroket? Pszichiátriara kerul? Ha így van es hónapokig terápián van, hogy jar dolgozni, stb?

Figyelt kérdés
Semmi hátsó szándék csak erdekel, hogy ilyenkor mit történik.

2021. jún. 3. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

Ennek fuss neki mégegyszer.

Mi az az öngyilkossági merénylet?

Ki hívja rá, melyik illetőre a rendőröket?

Ki kerül pszichiátriára?

Korházi kezelés alatt hogyan jársz dolgozni?

stb

2021. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Ertem amit irsz kerdezo, nem leszek kotekedo mint az 1-es (minden jozan ember erti).


Hat attol fugg, hogy milyen modon probalta az illeto megolni magat.


Attol is fugg, hogy az ongyilkos tudatanal van-e. Ha igen, akkor lehet, hogy elszalad a helyszinrol es jobb esetben bekenhagy teged. Rosszabb esetben borzaszto merges lesz rad, hogy miert mentetted meg. Ez a dontes nem egy hetkoznapi dontes. O mar lezarta a multat, a serelmeit, a jelenljet mindent, elbucsuzott magaban a szeretteitol, amik rettento nehezek meg egy ep elmenek is es elfogadta, hogy megoli magat.


Te meg ezt mind visszahozod neki illetve megtagadod neki.


Kell azzal is szamolni, hogy mi van ha van nala fegyver - kes vagy barmi. Ebben az esetben erdemes elobb a rendoroket hivni.


Ha nincs maganal, akkor inkabb mentoket kell hivni, azok majd hivjak a rendoroket meg minden (meg ha a rendoroket is hivod azok is hivjak a mentoket).


A mentalis beteg sorsa, hat nem a legszebb. Jo esetben csak a a zart osztalyra kerul pszichiatrian, rosszabb esetben meg ki is kotozik. Akar 1 hetig is vagy annal tobb.


Ebben mindenki megorulne. Magad ala szarsz, behugyozol, kajat alig kapsz es amit kapsz kb. fos. Annak orulj ha ugy leszedalnak, hogy mire felkelsz tudatodnal vagy addigra a nyilt osztalyon vagy.


Aztan elengednek.


Es innentol jon csak a neheze...

2021. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sem a mentőket, se a rendőrőket nem kell hívni, hanem a 112-t. Ez egy központi szám, ők értesítik a rendőrséget illetve a mentőket.
2021. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Zártosztály. Àllapottól függő, hogy ott mit csinálnak Veled. Aztán mikor alkalmas vagy rá nyílt rèsz, ès mehetsz haza, de vissza kell járni mondjuk havonta.

Nálam így volt.

2021. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Uh koszike a valaszt. Amig bent van az illeto a pszichiátrian ki ertesiti a munkahelyet? Peldaul megeshet hogy az illetőnek mar nem volt senkije.
2021. jún. 3. 21:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Azota minden rendben veled?
2021. jún. 3. 21:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy közeli hozzátartozóm készült öngyilkos lenni még évekkel ezelőtt. Gyóygszereket akart bevenni, megírta volna épp a búcsúlevelét, amikor haza értem és rányitottam. Én a pszichiáterét hívtam, aki mondta, hogy azonnal vigyem el hozzá. Ott összeomlott közben, az orvos hívta a mentőket, akik elszállították a pszichiátriára. A zártra került pár napra öngyilkossági kísérlet miatt, majd a nyíltra tették pár hétre. Rendőrt nem hívtak, a munkahely diszkrét volt vele, bár nem tudott tovább ott dolgozni, miután kiengedték felmondott.
2021. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Középsulis voltam,így a munka részét nem tudom. Jól nem vagyok azóta se, de jobban vagyok valamennyivel.
2021. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!