Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A füves ciginek valóban...

A füves ciginek valóban tudattágító hatása van ? Ez egész pontosan mit jelent ? Mi történik, ha valaki alkoholizál, füvezik, pszichoaktív szereket is használ egyszerre ?

Figyelt kérdés
2021. jún. 4. 03:04
 1/5 anonim válasza:
34%
Fenét, csak ezt nyomja pár kretén drogos.
2021. jún. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne keverjük a fogalmakat.


A "tudattágító szerek" azok alapesetben a pszichedelikumok, hallucinogének. Viszont a cannabisnak is van egy gyenge pszichedelikus beütése. Tehát tudattágító hatású ugyan, de csak kis mértékben (pl összehasonlítva az LSD-vel).


A "pszichoaktív szerek" azok lényegében a tudatmódosító szerek, drogok. Ezek belső változásokat idéznek elő azoknál akik használják. (Ebbe a csoportba beletartozik az alkohol, és a fű, vagy pl más drogok is.)


Az alkohol pl egyébként egy tudatszűkítő szer. Ezért ha valaki a cannabist tudattágításra akarja használni, és pl új nézőpontokból szemlélődni, akkor nem ajánlatos a két drog keverése.


A drogok közül van amik erősítik egymást, de vannak olyanok is amiket nem szabad össze keverni


[link]


Viszont ha röviden kéne válaszolni, akkor az szokott lenni ha több mindent össze kever az ember, akkor egyre készebb lesz :D

2021. jún. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az LSD-re, psylocibinre gondolsz meg a hasonlokra.


Fuves cigi nem hallucinogen.

2021. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Ha a körülöttem levő füvesekből indulok ki, inkább a tudatszűkítő, és akaraterő nullázó hatása szúr szemet elsőre.
2021. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ha füvezek, szinte bármin tudok nevetni, szinte mindig kapok röhögőgörcsöt is, és elég sok minden jut eszembe, ami normál állapotomban nem, ontom a vicceket. Persze csak ha olyannal vagyok akivel nem feszengek, ha nem vagyok nyugodt alapból, nem is nagyon látszik a hatás. Szívesebben megyek ki sétálgatni is meg ilyenek, kicsivel szociálisabb leszek, és valamivel erősebb az inger mint alapjáraton, hogy fagyit vagy csokit akarok enni, de ennél több hatása rám nincs.
2021. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!