Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehet belőlem még...

Szerintetek lehet belőlem még rendes ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megpróbálom érthetően összefoglalni a helyzetet.. Szóval mindig is voltak Hangulatingadozásaim, rendszeres ürességérzet, depresszió, minden túlgondolása, rendszeres disszociáció stb (Egyébként borderline/bipolárisság-ra hajazó tünetek az én véleményem szerint, de nem diagnosztizálom önmagam!) de nem panaszkodni akarok, illetve nem azt, hogy akárki diagnosztizáljon, már felvettem a kapcsolatot psychológussal, időpontom is van. Azért írtam ezt le, mert kicsit fontos a későbbiek kapcsán! Sulival őszintén nem foglalkoztam soha, de 17 éves koromtól fogva dolgoztam ,most amúgy 20éves vagyok (Igen 2évet voltam középben aztán otthagytam). A korona miatt sajnos megszűnt a munkahelyem, aztán még a vírus ideje alatt voltam máshol is dolgozni 4-5hónapot, aztán felmondtam kevés fizu miatt, próbàlkoztam több helyen, de most leszek őszinte: Nemis tudom, több melóhelyről már 1. Munkanappal visszafordultam kifogásokat találva/ hisztizve, és utálom magam ezért és tudom, hogy p4tkányság elsőrészt a munkaadókra nézve, másrészt meg erkölcsileg.. aztán rá 1-2órára meg felemésztett a depresszió, hogy ügyes vagyok jól elkurt4m... Több alkalommal előfordult ez, amúgy régebben is 3éve de csak egy alkalommal.. És kicsit pánikolok, hogy most milesz, egyáltalán menni fog e, fogok e találni valami értelmes munkát, illetve, hogy a Psyhológus tud e majd segíteni ebben.. A kérdés adott egyébként! Élhetek még teljes életet így szerintetek?

Lehetek normális ember, normális munkával, majd később akár albiban stbstb?

Most kicsit pánikolok a téma miatt/letargiás/depressziós vagyok, amúgy voltak öngyilk0ssági gondolataim Viszont ezt nem hinném, hogy megteszem, nem szeretnék a családomnak fájdalmat okozni, vagy hogy anyukám magát okolja. Egyébként a fent említett tünetek kb kiskorom óta rendszeresek, de nem mindig okoztak olyan kurv4 nagy problémát, bár azért tàrsaságokban stb sokszor észrevettem magamon, hogy idiótán viselkedek.. (Akár nem szándékos mozdulatsorok, rángatózok a térdemmel ilyesmi)...


Aki akármit hozzászól a témához nagyon szépen köszönöm neki, illetve már kicsit kiírni magamból is megkönnyebbülés míg eljutok a psychológushoz. Legyen szép estétek/napotok.



2021. jún. 4. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetnél normális ember normális munkával? Valószínüleg sokat voltál munka nélkül otthon, és felerősödtek a lelki gondok, és erősebb a szorongás, mint amikor rendszeresen emberek között vagy. Pszichológus jó ötlet amúgy tud motiválni, átlendíteni a holtponton.
2021. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Figyelemzavaros vagyok, pánikbeteg, állandó szorongással, időnként depresszió. Ezek csak azok, amikről tudok, de tuti van még valamilyen személyiségzavarom is. Mindegy. Közel 30 vagyok, és választhattam, hogy vagy sopánkodok emiatt, vagy megpróbálok élni.


Nem könnyű, de utóbbit választottam. Van, hogy mindennap egy küzdelem. Nem fogok közhelyeket puffogtatni,de szeretek élni, megélni, felfedezni, tapasztalni. Ez segít, és visz tovább. Jobb nem lesz belül, de értelmet kell neki adni, és akkor megéri.

2021. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%
persze hogy lehet,csak olyan barátok kellenek akik elfogadnak,márpedig mindenkinek el kéne.
2021. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen pont ma elmélkedtem ezen is, csak gyakran túl kap rajtam az önutálat/depresszió, sokszor meg nagyon jól tudom, hogy sokmindenre képes vagyok, csakhogy néha a negatív érzelmek/gondolatok irányítanak.. :( Ezértis fordultam pszihológus segítség felé mert azzal is tisztában vagyok, hogy nem normális, nem tudok elköteleződni egy dolog mellett sem ezek mellé.. Tudom nemis feltétlen muszáj de na azért ne változzon már percenként melóba menet hogy bemegyek e, ameddigis megtalálom amit szeretek esetleg passzív jövedelemhez jutok valamilyen formában muszáj lesz dolgoznom, plusz emlékszem az időkre mikor volt munkám, nem utáltam bejárni. Köszönöm a válaszod!
2021. jún. 4. 22:24
 5/6 A kérdező kommentje:

2-es: Felnézek rád, erős vagy, jól tetted, hogy az életet választottad a nehézségek ellenére!


3: Igen, a baráti kör nagyon meghatározó.. Sajnos az egész ment a kukába az elmúlt egy hónapban...

2021. jún. 4. 22:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt se tudom manapság, hogy mi, vagy ki számítana normálisnak.


De fiatal vagy, előtted az élet, nem is látsz tőle semmit se :D


A pszichológus meg attól függően milyenhez mész, vagy segít, vagy ront, de bármelyikből is tudsz majd profitálni is :D mert szélesebbé válik látóköröd

2021. jún. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!