Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a szuicid gondolato...

Mit tegyek a szuicid gondolatok ellen?

Figyelt kérdés

Elegem van. Evészavarral küzdök egy ideje, és nagyon rosszul viselem, viszont a szüleim még belém rúgnak. Azt mondják, ha így folytatom be fognak rakni a "fogyik" közé, és elfelejthetem a jövőmet meg az álmaimat, meg ők nem fognak bejárni hozzám a kórházba. Állandóan szidnak, minden lépésembe belekötnek.

Ezért is megjelentek az öngyilkosságra buzdító gondolatok, amelyek ellen nem tudom mi lenne hatásos.



2021. jún. 5. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jót is tenne neked, ha bemehetnél valamilyen pszichoterápiás osztályra, hetekre... Ahol távol vagy a szülőktől és szakemberek foglalkoznak az evési és családi problémáiddal.
2021. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 1#-el. Amíg ebben a környezetben vagy, addig nem fogsz rendbe jönni. Mielőbb szakemberhez - pszichiáter, klinikai szakpszichológus - kellene fordulnod. Az evészavar és depresszió mindenképp pszichoterápiát igényelne.
2021. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A terápia jó dolog, rá fogsz jönni, hogy nem veled van a baj! A legjobb dolog, ami történhet, ha egy darabig nem találkozol a szüleiddel.
2021. jún. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindig is jelen lesznek sajnos (tapasztalat). Ne figyelj rájuk! Idővel háttérbe fognak szorulni.
2021. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, a szülős részt kifelejtettem. Szóval még nem vagy 18. Tarts ki, veled vagyok!
2021. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De tényleg borzasztóan nehéz a szüleim mellett, kezdem feladni:/ nem támogatnak semmiben, elegem van. Gyógyulni szeretnék, de nem értik meg mennyire nehéz... Apám elhord mindennek, miközben csak nő a bűntudatom. Bohóckodásnak nevezik az anorexiámat, mintha olyan kurvára élvezném az egészet. Gyűlölöm őket teljes szívemből, tönkretették az egész gyerekkoromat, most meg ez... És nem érdekel, hogy a "szülőkre ilyet nem mondunk" . Felvettek egy elitgimibe, viccet csinálnak abból, hogy jól tanulok, hogy szeretek tanulni. Szarrá aláznak nap mint nap, és ha visszaszólok megvernek. Szerintem én ezt nem fogom sokáig bírni, de mindegy.
2021. jún. 7. 21:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Kitartás.ölelés
2021. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!