Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ismerjem fel a rossz...

Hogy ismerjem fel a rossz pszichológust? Honnan tudhatom, hogy mentálisan rendben van és nem fog ártani?

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 11:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
61%

7# Nem tudom honnan veszed, egy szóval nem írtam, hogy a kliens a hülye. Az emberek nem azért járnak pszichológushoz, hogy az helyettük megoldja a problémáit. Egyedül oldja meg, a pszichológus segítségével.

Az már nem az én dolgom, hogy te nem bízol a pszichológusokban. A terápia csak akkor működik, ha megvan a kölcsönös bizalom. Csak úgy tudhatod meg, hogy hatékony-e a terápia, ha megbízol benne...

Vannak jó és rossz szakemberek, mint minden egyes hivatásban.

2021. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%
Nem szeretnék senkit sem lebeszélni a pszichológusról, és nyilvánvalóan vannak jó szakemberek is. Én három évig jártam egy kontrollmániás nárcisztikus pszichopatához. Persze nem tudom felállítani a diagnózist, viszont amit velem tett, az minimum testi sértésnek számít. Visszaélt a hatalmával, verbálisan megalázott, és fenyegetett. Most egy új pszichológushoz járok, akivel megpróbáljuk feldolgozni a traumát, amit okozott. Felmerült bennem, hogy esetleg írjak az etikai bizottságnak, de veszett ügy, mivel nagyon okosan és tapintatosan ejtett rajtam sebeket az exterapeutám. Nem tudnám igazolni, hogy bántalmazott, ugyanis bármikor jöhetne egy olyan diagnózissal, amivel engem vádolnának meg végül, mert kitalálhatná hogy például patológiás hazudozó vagyok, vagy téveszméim vannak. Statisztikailag 100ból 1 ember pszichopata, szerintem ez a terapeutákra is vonatkozik. A sebek nem mindig észlelhetők, a bántalmazók sokszor úgy állítják be az áldozatot, mintha túlreagálná (ez a gaslighting). Mindenesetre a jelenlegi pszichológusom hívta fel a figyelmemet arra, hogy az, amit az az ember tett nemcsak szakmaiatlan, de rengeteg traumát okozó húzás volt.
2021. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%

12# Sajnálom, ami veled történt. Sajnos mindehol van pár selejt szakember... Remélem a mostani pszichológusod már tényleg rendesen foglalkozik veled és hatékony lesz!

Az etikai bizottságnak szerintem megírhatnád a dolgot. Ha klinikai szakpszichológusról vagy pszichoterapeutáról van szó, őket sokkal jobban felügyelik. Lehet, hogy pár jövendőbeli kliensét ezzel megóvnád...

2021. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
37%
Én húznám a rövidebbet...
2021. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

12# Én is nagyon sajnálom, hogy ez megtörtént veled.

És köszönöm, hogy megosztottad velünk.

Ha ilyen megtörténne velem tuti felvenném a beszélgetést, azt nehéz letagadni. Másképp nem is lehet bizonyítani a hatalommal váló visszaélést egy terápiás helyzetben.

2021. jún. 6. 20:56
 16/27 anonim ***** válasza:
70%
Itthoni körülmények között a felvett beszélgetés miatt bebörtönözhetnek.
2021. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
16# Sajnos részben igazad van. Börtön azért nem jár, de jogi következményei lennének. Ha az engedélye nélkül felveszed és nyilvánossá teszed a felvételt, akkor megsérted a terapeuta személyiségi jogait... A felvételt sem fogják sehol figyelembe venni. Így ez a lehetőség valóban nem opció.
2021. jún. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
16# Akkor mégis, hogy lehet nyakoncsípni egy ilyen beteg állatot, aki árt a kiszolgáltatott embereknek?
2021. jún. 6. 21:10
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
18# Látod ez a jó kérdés. Fordulhatsz a betegjogi képviselőhöz vagy az etikai bizottsághoz, de bizonyítékod nem lesz, csak a te szavad...
2021. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

19# Magyarul a klienst nem védi semmi. Ez nagyon szomorú.

Pár éve történt egy haláleset egy fiatal srác kiugrott egy hotel ötödik emeletéről. Kiderült, hogy a Feldmár páciense volt a srác évekig.. Az ügyben nem történt semmi, nem vontak felelősségre senkit.

2021. jún. 6. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!