Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyermekkori traumát el kéne...

Gyermekkori traumát el kéne mondanom a szülőknek?

Figyelt kérdés
Édesapámmal élek (L) mindent megosztok vele, de van egy dolog, amivel szeretnék pszichológushoz fordulni. Anyukámmal ritkábban találkozok, ő tud erről a dologról. Nem szeretnék neki (apa) hazudni semmiről mikor hova megyek, de képtelen vagyok neki elmondani a problémám. A lényeg hogy a családon belül van egy személy akit bizonyos okok miatt nagyon nem kedvelek, és ez a személy pedig mindenki más számára egy szimpatikus ember, nem akarom a vállára tenni a terhet amitől szenvedek évek óta. Szerintetek mit tegyek?

2021. jún. 6. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
ha molesztalt, vagy mas modon bantalmazott, mindenkeppen mondd el neki.
2021. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én se mertem soha elmondani apámnak, hogy a nője bántalmazott gyerekkoromban. Igaz "csak" lelkileg. Pszichológushoz el fogok menni, de apámnak nem kell erről tudnia továbbra sem. Ha úgy érzed nem tudod elmondani neki, nem kell, attól még hazudnod sem muszáj. Menj el pszichológushoz, ha kérdézi, hova mész, mond el. Ha kérdezi miért, mond azt, hogy egyelőre erről még nem tudsz beszélni vele. Kérd, hogy ezt értse meg és tartsa tiszteletben, s majd ha eljön az ideje, elmondod neki.
2021. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bántalmazott az a személy lelkileg/fizikailag/ esetleg szexuálisan, akkor mondd el apukádnak. Az ilyen emberek másra is veszélyesek, ha odakerül a környezetébe egy újabb "kedvenc", akit bánthat.

Ne törődj azzal, hogy ki szereti, szándékosan ilyen az álcája, hogy eszébe se jusson senkinek, hogy miket művel, közben pedig nagyobb féreg már nem is lehetne.

2021. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem szinpatikus, ezért nem szereted.
2021. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es: persze, biztos azt éli meg traumának, hogy nem "szinpatikus" neki valaki... Ne viccelj.

Kérdező: először is nagyon sajnálom, hogy valamiféle trauma ért, főleg, hogy egy családtag (vagy családi barát?) által. Másodszor pedig, az első három válaszolóval maximálisan egyetértek. Vagy mondd el apukádnak az egészet, vagy legalább arról beszélj neki, hogy valami miatt szeretnél pszichológushoz járni, de egyelőre nem tartasz ott, hogy neki is beszélj erről. Arról a bizonyos családtagról pedig jobb, ha minél többen megtudják, hogy nem jó ember, pont azért, amit a harmadik válaszoló is írt (még akkor is, ha a részleteket egyébként nem szeretnéd mások orrára kötni, teljesen érthető módon).

Anyukád egyébként mit mond erről az egészről?

2021. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A sajat esetemet tudom megosztani veled.

Tizeneves koromban reszben a szuleim, reszben az egyik tesom miatt ert trauma. Nem bantottak, csak egy-egy tettuket eltem meg borzasztoan - volt, hogy nem tudtam ejjel aludni, az idegesseg miatt felorankent wc-re jartam, es a legnagyobb mellektermeke: teljesen elzarkoztam attol, hogy parkapcsolatom legyen. Egy szalmaszalat se teszek keresztbe ezert.

Errol csak es kizarolag a pszichologusnak beszeltem, de ahhoz is kellett kb fel ev, hogy el tudjam neki mondani, pedig az eset mar 20 eve volt. Azota is o az egyetlen, aki tud arrol, hogyan eltem meg a tortenteket.

Anya egy idoben tobbszor kerdezte, hogy miert nem akarok ismerkedni. Nem mondtam el neki, hogy miatta es a rossz minta miatt (bar azota a pszichologussal felderitettuk, hogy tobb mas oka is van). Anya eros no, es nem vagyok biztos abban, hogy megertene azt, hogy engem melyen erintett olyan dolog, amit mas fel sem vesz. Egy ideje mar nem kerdezget, szerintem elfogadta, hogy egyedul elem le az eletem. A csalad tobbi tagja pedig nem firtatja a dolgot :)

En tehat nem mondtam el, de az eset a szuleimet es tesomat erintette. Nem tudom, hogy egy rokon eseten mit tennek.

2021. jún. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!