Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mire utalhat? Aggódom a...

Ez mire utalhat? Aggódom a barátnőmért.

Figyelt kérdés

A barátnőm több érdekes dolgot elmondott és sok furcsaságot figyeltem meg rajta ami korábban nem volt igazán jelen.

-Többször megtapogat mindent, bútorok ajtaját, lámpákat, falakat és ennek van egy ritmusa is vagy hogy mondjam

-Mindent mintha két kézzel csinálni vagyis múltkor megigazította a hajtincsét és a másik oldalt is megtette pedig ott nem volt mint igazítani, és ugyanez van mikor megvakar valami pl.bal oldalt akkor láttam hogy a jobbnál is

-Sok negatív gondolata van néha mint senki nem szereti őt, nem tudja hova tartozik, mindent elront pedig ezek nem igazak

-Furcsa módon nézeget néha, egyszer fel majd balra és jobbra tekint gyorsan de ez ritkán van

-Laptop monitorját érinti meg sokszor

-Fél az emberektől szinte már nem tud olyan munkát se vállalni ami közel lenne neki és inkább megy kicsit csak hogy ne legyen vad idegenek között, ha tömeg előtt megyünk el akkor gyorsabban halad és máshova néz, múltkor voltunk egy pizzázóban és mondtam ülünk a teraszra de ő hezitált és mondta sokan vannak és látszott hogy félt de mondtam nyugi nincsenek annyira és azért volt hely az egyik felén így végül leültünk

-Zavarja mostanában ha nem minden tökéletes

-Olyan mintha büntetni akarja magát mikor inkább elmenne utazna 1 órákat munkahelyért ahol úgyérzi megfelelne és kacifántos közlekedést is bevállalná mint máshol lenne közelebb de fél mert az emberi közeges munka mondjuk azt megértem de máshol közelebb is lenne lehetőség de nagyon ragaszkodik ehhez

-Stílusban se igazodik el, mert zavarja ha nem passzolnak a színek se a kiegészítők pedig őt sosem érdkeelte a divat és most nem is a divat a lényeg hanem a színek passzolása talán. Idegesíti valahogy pedig régebben nem volt ilyen gond.

-Néha úgy látom hogy megigazít néhány dolgot a szobájában amúgy rendetlen de ha van mondjuk egy kupac ruha egy oldalt és meszebb van egy nadrág lehányva akkor hirtelen felpattan és a kupachoz dobja és úgy jobb neki valahogy..meg ha a szekrényen kilóg mondjuk egy könyv vagyis lelóg róla akkor egyenesen igazítja az asztalhoz hogy ne lógjon ki.

Aggódom érte és ilyenkor néha mintha meg lenne babonázva, főleg a tapizásoknál.

Van valami erre utaló betegség talán vagy valahogy összezavarodott?

Amúgy introvertált személy, sokat van otthon, alig van barátja én meg még egy lányka.

meg mostanában eléggé depis és sokat fekszik, nincs semmihez kedve, folyton fáradtnak tűnik.

Ő 24l én meg 23l.



2021. jún. 6. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Autizmus?
2021. jún. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1.nem hinném, mondta nem találtak nála semmit kiskorban sem ami rendellenes max annyit hogy kicsit visszahúzódóbb mint az átlag.
2021. jún. 7. 00:05
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja kimaradt hogy zavarja ha változnak a dolgok és rossz rájuk visszagondolni mint egyik munkahelyén volt régen majd elment de időközben megváltozott és mikor visszament és felvettáék újra nagyon zavarta a közeg és valahogy nem békélt meg vele így mégsem élt a lehetőséggel.

Meg sok ilyesmije van még de sok lenne felsorolni.

Gyerekkorában még elvileg nem volt jel az ismétlődésre inkább az egyedüllétre. Az ismétlődés meg a tapogatás 14-15 korban kezdődhhetett ahogy emlékszik. Senki nem veszi észre ezeket amúgy csak ő és én.

2021. jún. 7. 00:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A tünetek nagy része kényszerbetegségre (OCD) utal, de ezt csak szakember diagnosztizálhatja, ezért jó lenne, ha felkeresne egy pszichiáter és/vagy egy klinikai szakpszichológust. Az OCD a szorongásos betegségek közé tartozik és gyakran társul egyéb mentális zavarokkal (pl. depresszió, szociális fóbia, pánikbetegség...)
2021. jún. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!