Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 napja semmit nem alszom,...

3 napja semmit nem alszom, mit tehetnék végre?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve. Tegnap egész nap abban reménykedtem, hogy estére el fogok álmosodni, amiért nagyon keveset aludtam az elmúlt napokban. Otthon voltam egész nap, este 10 környékén már nagyon unatkoztam, elmentem sétálni. Kicsivel éjfél előtt értem haza, még mindig nem voltam álmos, beraktam egy filmet. 1 órakor végre extrém álmosság tört rám, de annyira jó volt a film, hogy ébren maradtam. Azt gondoltam, hogy 1 óra múlva is ugyanolyan jól fog esni az alvás, sőt még jobban. Nagyot tévedtem. A film végére elmúlt a mélypont, és ekkor 2 hatalmas baklövést is elkövettem. Elkezdtem keresztrejtvényt fejteni, amitől teljesen felélénkült az agyam, és azóta is jár, a másik baklövés, hogy mindeközben kólát kortyolgattam, én hülye. :D 9-kor kellene kelnem, de már esélytelen, hogy aludjak. Mikor leszek végre annyira álmos, hogy tudjak aludni?


26/F, ha ez számít a kérdés szempontjából


Köszönöm előre is a válaszokat, bár félig-meddig csak azért tettem fel a kérdést, mert muszáj volt kiírnom magamból, mert nagyon szomorú vagyok emiatt.



2021. jún. 7. 06:41
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Például ha egészséges alvási rutint alakitasz ki, felkeszulsz az alvásra és előtte már nem eszel, nem tévézel, nem mobilozol, nem setalsz, nem keresztrejtvenyezel.


Olvasol egy könyvet és amikor fáradságot érzel lerakod és behunyod a szemed.

2021. jún. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen melegfrontos időben ez nem ritka, hűtsd le a bőrödet pl. ventilátorral.
2021. jún. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
A pihentető alváshoz reggeltől kell készülni. Reggel menj sétálni, a napfény hatására szerotonin képződik a szervezetedben, ami estére melatoninná (alváshormon) alakul át. Ha stresszes vagy, kezeld valahogy, mert a stressz hatására a mellékvesekéreg kortizollal árasztja el a szervezetedet, ami a melatonin antagonistája, vagyis jelenlétében az alváshormon nem tud érvényesülni. Ugyancsak nem tud érvényesülni, ha este monitort bámulsz. Minden kék fény gátolja a hatását, és szintén kortizolválaszt eredményez. Ha sportolsz, próbáld a délelőtti órákra beütemezni, mert a nagyfokú kifáradás is egy belső stressz, csakúgy mint pl a vércukor ingadozása. Este ne egyél Negrót, ne vegyél be gyulladáscsökkentőt, mert az is belső stresszforrásként fog funkcionálni.
2021. jún. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Feküdj le korán, ne menj át a holdpontodon!
2021. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!