Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már anorexia?? 16l

Ez már anorexia?? 16l

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben kezdett eldurvulni a helyzet, régen is előfordult hogy hánytattam magam vagy hánytam kaja után közvetlen, de ezt sikerült elnyomnom vagy tompítanom(?). Viszont mostmár konkrét kajaundorom van és képtelen vagyok enni, mert félek hogy elhízok. Nagyon szeretnék vékony és csinos lenni, de olyan vagyok mint egy disznó, pedig fogytam eddig 6 kg-t. A mai nap eddig ettem egy fél szelet kenyeret, de egy szenvedés volt undorodom az egésztől és borzalmasan bűntudatom lett.. a maximum bevitelem 200 nagyon nagyon maximum 300kcal de ezt már csaló napnak számítom. Mostanában a hangulatom is megváltozott nagyon, eléggé levert vagyok és szomorú, rosszabb esetben befordulok és “csak vagyok”. Nem tudom mi van velem, hogy ez normális-e? vagy előfordult-e mással, kérlek segítsetek. A szüleim nem tudják, csak anyukám sejti hogy valami nem oké, mert rosszkedvű vagyok és ingerült elég gyakran.

2021. jún. 9. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez már elég komoly anorexia. Hány kiló vagy? Minél hamarabb fordulj orvoshoz.
2021. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg 165cm és 56kg vagyok. Rendben megpróbálom valahogy elmondani anyunak és megoldást keresni. Köszönöm a válaszodat!
2021. jún. 9. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélj anyukáddal.

A súlyod (még) rendben van, de az étkezéshez való hozzáállásod komoly gondot sejtet, pszichológus ezen tud segíteni.

300kcal-al nem lehet hosszú távon egészségesen fenntartani a testet, a levertség és szomorúság is eredhet ettől. A fehérje és vitamin hiány nagyon romboló tud lenni. Változatos étrenddel, 1700kcal-val, heti 5x1 óra sporttal újra energikus lennél.

2021. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerintem anorexiás vagy bulimiás vagy (azért bulimiás mert ők szokták hánytatni magukat) a súlyod még normális de mindenképp szólj anyukádnak vagy valakinek akiben megbízol mert nagyon gyorsan csökkenhet a súlyod ha mégjobban beleesel ebbe a betegségbe. A 200-300 kcal nagyon kevés, próbálj napról napra emelni a kalória számot így értem hogy ne rögtön kezdj el 1800 kcal-t enni mert rosszul leszel tőle hanem mondjuk holnap egyél 500 kcal-t aztán 700-at 1000-et és így tovább. Én is anorexiás vagyok annyi idős mint te. Már gyógyulóban vagyok. És hidd el nem fogod jobban érezni magad ha kevesebb kiló leszel. Mindig egyre kevesebb akarsz majd lenni és soha nem leszel elégedett magaddal. Senkinek nem kívánom ezt a betegséget ráadásul a családomnak is csomó gondot okoztam. Ha gondolod írj rám privátban
2021. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A helyzet annyiban változott hogy tegnap volt egy “nagyobb” falás rohamom és azután hánytam. De ez nem szokott gyakran előfordulni mert ugye nincs étvágyam legtöbbször. Anyukámnak fogalmam sincs hogy mondjam el hogy valami nem oké:/ Olyan gondolatok vannak a fejemben hogy “ha ezt megeszem akkor hízni fogok, nincs visszaút” “ebben mennyi kcal lehet?” és mániákusan mérem magam minden este. Köszönöm hogy írtatok! Egyenlőre megpróbálok kilábalni ebből valahogy, de elég nehéz:/ Ha már tényleg úgy érzem hogy nem megy akkor majd szólók anyukámnak, bár már szerintem ő is sejti. Vagyis tudja hogy keveset eszem, de ő úgy gondolja hogy ez valami koplalós hülyeség és majd észbe kapok (a hányásokról nem tud mivel azt titokban csinálom, ha előfordulna). De félreértés ne essék ő is kérdezget hogy “ettél már ebédet?” “ha ilyet sütök akkor eszel?” szóval nem akarom beállítani rossznak!
2021. jún. 13. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy egyedül ehhez kevés vagy, nem érdemes eljutni addig, amíg az életedet veszélyezteted!

Most szólj az édesanyádnak, nem kell nagy felkészülés, úgyis fog kérdezni, elég, ha elmondod, hogy nem tudsz enni, mert nem akarsz hízni, a többi jön magától, és ha jót akarsz magadnak, akkor ne szépíts, legyél őszinte.

2021. jún. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os válaszolóval egyetértek. És ne hánytasd magad kérlek mert nagyon sok bajod lehet tőle. A gyomorsav kimarja egy idő után a nyelőcsővet és utána nyelőcső szakadásod lehet ami nagyon veszélyes, és a fogaid is tönkre mehetnek tőle és még sorolhatnám. Nem ijesztgetésből mondom csak szóltam hogy ne legyen bajod.
2021. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!