Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió lenne nálam?

Ez depresszió lenne nálam?

Figyelt kérdés

Mióta nem dolgozok 4 hónapja azóta van ez sőt régebb óta igazából de az itthon lét alatt romlott az állapotom.

-Egész nap szinte aludnék

-Még felkeléskor is nagy nehezemre esik akár wcre eljutni vagy enni pár falatot mert volt, hogy hajnalig fenn maradtam (olyan 4-5ig) és este 8ig aludtam és akkor sem volt erőm enni de olyankor meg néha érzem az ájultságot

-Nincs semmihez motivációm, ami van néha az olyan hamar el is tűnik

-Semmi névnap vagy szülinap, egyéb ünnep nem dob fel mint régen sőt néha jobb lenne ha az enyémet meg se tartanák, semmi ajádnék se kell se összejövetel

-Sokszor bámulom a falat

-Néha véletlenszerűen sírok

-Úgy érzem nem tartozok sehova, bárhova mennék valaki mindig utálna olyan szinten hogy kiűzne onnan

-Mióta nincs pénzem se nem tudok olyan dolgokat venni amik legalább régebben örömet okoztak mint kedvenc kaja, kisebb nasik, egyéb aprócikkek

-Alig bírok már menni valahova, van hogy a lustaság nyer felettem és hiába érzem hogy ez nem jó már egyszerűen sokszor húz az ágy.

-Alvásritmusom felborult olyan szinten hogy pár napja hiába fáradtam el nagyon és este 9 fele elaludtam de olyan hajnali 4kor vettem észre és keltem fel hogy ég még a villany és egész este égett majd utána fenn voltam

-Néha úgy érzem jobb ha nem lennék mert olyan ballépéseket csináltam az életben meg sok munkát ott is hagytam és alig van már szerintem hely ahova nem mentem el feleslegesen..

Meg akarom szüntetni ezt a kényelmet mert már durván rosszul szoktam lenni a sok alvástól és tenni akarok tevékenységeket hogy este aludjak ne nappal..és normálisan éljek de nem megy.

Holnapra elvileg lenne egy interjúm és azt nem akarom elhalasztani és mellette találtam szintén egy olyat amit nekem kell felhívnom és ha az egyik sikerül szeretném elvállalni de félek a lustaság fog győzni felettem..

24l vagyok.



2021. jún. 10. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Depressziós epizódnak csak akkor lehet nevezni ha legalább 6 hónapja fenn állnak a tünetek


Amúgy ez a home office covid mindenki kicsit letargiába taszít. Tegyél tudatosan ellenw

2021. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Persze, hogy depresszió! Nem lenne, hanem van. És a súlyos fajtából. Már rég pszichiáterhez kellett volna menned! Ez nem lustaság, hanem egy masszív betegség. Azért csak menj el arra az interjúra és hívd föl a másikat, és még holnap kérj időpontot egy pszichiáterhez. Kivel élsz, miből élsz, mi van a családoddal?
2021. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.nem vagyok homeofficban nem tudom honnan vetted nincs munkám egy ideje.

és írtam hogy ezek a tünetek több ideje fenn állnak igazából.

2021. jún. 10. 22:27
 4/10 A kérdező kommentje:

2.csak nagyon lustának érzem magam.

családom segít ameddig tud de én mihamarabb szeretnék újra dolgozni és ez a 2 lehetőség pont jó lenne nekem.

2021. jún. 10. 22:28
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem lustaság, hanem a depresszió maga. Jó lenne, ha sikerülne az állás, de akkor is kell szaksegítség.
2021. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
83%
Ez egyértelműen depresszió. Nekem is ugyanezek vannak, (voltak durvább tüneteim is, pl.: mindennapos hányás a stressz miatt, pánikrohamok stb… ) csak nekem van papír is a depresszióról. Tippeket nem nagyon tudok adni a problémád ellen, talán azt, hogy próbálj meg találni valami elfoglaltságot. (otthoni kisebb edzés, film, és -sorozatnézés, esetleg ismerősökkel való találkozás valahogyan) De addig is szurkolok, hogy jobban legyél.
2021. jún. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Igen, depressziós vagy, de ha sikerélmények élnek, akkor majd eltűnnek ezek a problémák. Vágj bele, ne add fel, meglátod menni fog, a munka (ha bejön) fölráz a tespedtségből.
2021. jún. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Azt kimondani valakiről, hogy depressziós-e vagy nem, szakember kell, aki ezt diagnosztizálja.

Ha a webbeteget nézed, akkor bármiből az fog kijönni, hogy agytumorod van.

2021. jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
8-as, ez nem mindenféleképpen van így. Sokan nincsenek tisztában a betegségekkel, és azoknak a súlyosságával. A kérdező is valószínűleg így volt, emiatt feltette a kérdést. Így már jobban sejtheti, hogy ez depresszió, amivel jobb esetben elmegy egy pszichiáterhez, aki felír neki gyógyszert, és továbbutalja őt egy pszichológushoz, ha segít neki. De abban igazad volt, hogy diagnosztizálni csak orvos diagnosztizálhat. (És káros is, ha valaki magát diagnosztizálja, vagy olyan, aki nem orvos.)
2021. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A leírt tünetek egyértelműsítik. Nem igaz, hogy bármiből az fog kijönni.
2021. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!