Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdhetnék a kényszeres...

Mit kezdhetnék a kényszeres gondolatokkal?

Figyelt kérdés
Mostanság egyre gyakrabban vannak kényszeres, és rossz/negatív gondolataim, amiket nagyon nehezen tudok legyűrni. Gondolok itt olyanokra, hogy ezerszer ellenőrzöm a kilincset, aggódok a családtagjaim egészségéért, feleslegesen támadó gondolataim vannak, mindenért lelkiismeretfurdalásom van, rossznak, és kevésnek érzem magam mindenben úgy gondolok magamra, hogy nekem úgyse menne. Bármilyen segítséget elfogadnék ,mert kezd nagyon magamalá gyűrni.

2021. jún. 11. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó pszichológust! Hidd el, hogy segíteni fog.
2021. jún. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
25%
Semmit nem kezdhetsz vele. Én lassan 20 éve OCD-s vagyok, és már fel sem merül bennem, hogy bármit is kezdjek vele. Elmehetsz pszichiáterhez, de az inkább beleüti az orrát a betegségedbe, mintsem segíteni akarna. Pszichológust meg se próbáld.
2021. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2: miért beszéled le a szakemberről...??

Azért, mert te nem akartál kigyógyulni, nem voltál közreműködő, egyáltalán nem jelenti azt, hogy másnak sem segít!


Beleüti az orrát - na ez egy tipikus okoskodó megjegyzés, nyócelemis szintről....


Az a dolga, bakker, hogy megkeresse benned, hogy mi lehet az oka az egésznek! MErt diagnózis nélkül nem lehet gyógyítani!


Kérdező, ne higgy ennek az okoskodónak! Rengeteg embernek segítettek már a szakemberek!

2021. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2021. jún. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
55%

Akkor menj el inkább pszichológushoz (azaz bölcsészhez) és napok alatt meggyógyulsz.


Biztos ezt a fasságot akarja a kérdező hallani.

2021. jún. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én tippeket/ötleteket akartam hallani a megoldásra, nem faxságot se semmit. Szimplán bíztam benne, hogy van olyan ember, akinek sikerült javulnia/kigyógyulnia ebből, és tud okosabbat mondani.
2021. jún. 11. 20:17
 7/8 anonim válasza:
51%

Otthoni módszer erre nincsen.


Elmehetsz pszichiáterhez, az is lehet, hogy segít, de készülj fel rá, hogy ő azért csinálja, hogy zsíros pénzeket kapjon tőled, nem pedig azért, hogy meggyógyulj.

2021. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én voltam pszichiáternél is, pszicholóhusnál is, kórházban is. A gyógyszerektől felborult a hormonháztartásom, majdnem 14 kg-t híztam 2-3 hét alatt. A pszichológus meg nem nagyon tudott segíteni. Próbálom magam elfoglalni, olyan dolgokat csinálok amik motiválnak, így kicsit jobb, de sajnos rendszeresen előjönnek. Én már elfogadtam.
2021. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!