Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valaki akinek ilyen...

Van valaki akinek ilyen speciális kényszerbetegsége van?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök az OCD-mel és mindig változó bajaim voltak, most egy hónapja olyan bajom van hogyha valahol megvakarom magam előfordul hogy belenyilal valamelyik testrészembe egy pillanatra a fájdalom(főleg szivem környéke) és az a kényszeres gondolatom hogy addig kell vakarnom azta testrészem míg nem érzek fájdalmat meg semmit mert ha hagyom akkor egyszer szívrohamot fogok kapni. Valakinek van hasonló OCD-je? Sikerült leküzdenie? (27/F)

2021. jún. 11. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Van
2021. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

🙋‍♀️


Teljesen leküzdeni nem tudom és őszintén, nem is akarom. Én szeretem az enyhe OCD-met, a saját világom és identitásom szerves része. Persze néha nagyon őrjítő, de megtanultam bizonyos dolgokat elengedni, bizonyos dolgokban meg élvezet találni.


Persze néha elsírom magamat, mert hajat tépnék attól, hogy rés van a függönyön, hogy állandóan számolok és a ha valami átlépi az 5-öt vagy pontosan 4 vagy 8 lesz, hogy ha lehúzom a joghurtról a boritást, akkor ott marad még a papírból néhány kis rész... 🤷‍♀️ De többségében jól vagyok.


Nekem az sokat segített, hogy el kezdtem halogatni a dolgokat.


Nem állok fel rögtön függönyt igazítani, megvárom, míg vége lesz a sorozatomnak, majd utána.


Olvasok evés közben, így nem számolom a falatokat.


Megegyezem magammal, hogy úgy tökéletes a hang, ha 40en áll.


Gyorsabban haladok, ha nem színsorban teregetek. Igyekszem nem egy kupac ruhaként tekinteni rájuk, hanem külön-külön darabokra. Ha meg le kell szedni, akkor gyorsan bele dobálom a kosárba, úgy is rendszerezve lesz.


Ha rángatnom kell a karomat, akkor egy idő után lefogom és igyekszem megmagyarázni magamnak, hogy ezzel csak fájdalmat okozok magamnak. Az meg már ért eleget, fontos a béke. Ezt a legnehezebb megállni, mert rángatnom kell a karomat és közben számolnom...


A számos mizériával is nehéz, mert nem lehet semmi 4, 8 vagy ezeknek a szorzata. Ez azóta enyhült, illetve sikerült néhány számot elfogadnom, mióta szószerint színek társulnak hozzájuk. Minnél szebb, összeillőbb színpárok jelennek meg előttem, annál könnyebb őket tolerálnom.


Megdícsérem magamat, ha sikerül átlépnem vagy rálépnem a járda repedéseire. Könnyebb kihívásként, mint bajként tekinteni az ilyenekre. Meg elég gyereklelkű vagyok, ezt még élvezem is valahol.


Meg a közösség is sokat segít... Amúgy is kissé különcke vagyok a szótlanságom miatt, társaságban meg nagyon kényelmetlenül érzem magamat, ha előjön az OCD-m bármely része, így igyekszem visszafogni magamat. 90%-ban erősebb a szégyenérzetem, mint a kényszerességem.


Gyerekkorom óta megvan ez a szutykom, önkontrollal, tudatosan létrehozott szabályokkal, önneveléssel sokat javult a helyzet. Illetve idővel több minden kikopott.


26L

2021. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%
Rosz lehet
2021. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!