Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen módszerek vannak a...

Milyen módszerek vannak a vágyak megszüntetésére?

Figyelt kérdés
Alapjáraton rosszul vagyok, mert azt érzem hiányzik egy társ, egy párkapcsolat. Viszont valószínű hogy egyedül fogok maradni, mert képtelen vagyok változtatni az elcseszett személyiségemen. Olyan dolgokról is fantáziálok ami egyáltalán nem passzol a tipikus párkapcsolatokba. Így a rejtett vágyaim soha nem fognak megvalósulni. Viszont a hiányérzet erősen bennem van, és nem tudom elengedni ezt az egészet. Próbálkozok meditációval, drogokkal, virtuális játékokba menekülök, de a hiány továbbra is fenn áll. Mik lehetnek azok amik segíthetnek még kiirtani a vágyaim, hogy végre elmúljon a hiányérzet?

2021. jún. 12. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nekem viccen kívül a depresszió segített. Rengeteg vágyam volt előtte, de a másfél éves depressziós időszakom alatt minden elmúlt és azóta sem jött vissza, pedig már régen elmúlt a depresszióm. Mondjuk én paranoid skizofrén vagyok, máshogy működik az agyam, mint a legtöbb embernek. De hogy miként tudod megszüntetni a vágyaidat, fogalmam sincs, viszont jó gondolat. Sokkal jobb élni vágyakozás, sóvárgás nélkül.
2021. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

Ekkor mindenkinek megvalósul a vágya.

37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nem lesznek gonoszok nézed a helyüket és nem lesznek sehol. Ám a szelidek öröklik a földet és örömmel tölti el őket hogy határtalan békében élnek."

2021. jún. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánsok csökkenthetik ezt az érzést, ha nem zárkózol el ilyesmitől.

(Az antipszichotikumok meg pláne, az első válaszoló lehet, hogy azt szed, és attól múlt el neki. Csak hát azt nem írják fel bárkinek. Az antidepresszánst viszont igen...)

2021. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Valóban antipszichotikumot szedek, de próbálkoztam antidepresszánssal is a fent említett időszakban, azonban hamar elhagytam, mert nem segített a problémámon.
2021. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!