Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogyha az...

Mit csináljak, hogyha az életemnél is jobban szeretem a pszichológusomat?

Figyelt kérdés

Szorongásos depresszióban szenvedek, kényszerbeteg vagyok, gyógyszereket is szedek (antidepresszáns), és terápiára is járok.

Amióta élek, üldöznek ezek a rettenetes képek és jelenetek, amiktől nem tudok szabadulni, rák, halál, rokkant kisgyerekek, háború, szenvedés, szexuális erőszak stb témában.

Kb 1 éve kezdett a terápiában feljönni egy rakás elnyomott gyerekkori trauma. Azóta érzelmi áttételt élek át a pszichológusommal. Állandóan csak rá gondolok, imádom őt, rajongok érte, elképzelem, hogy én vagyok a 3 éves gyereke, akit megvigasztal. A családja facebookját is nézegetni szoktam (neki nincs). Rettenetes bűntudatom van emiatt. Tud mindenről, de a feloldozása sem könnyít a helyzetemen mivel kényszeres vagyok, és most úgy látom, Ő az élet értelme. Tisztában vagyok vele, hogy terápiás kapcsolaton kívül más nem lehet (romantikusan egyáltalán nem vonzódom hozzá, habár nagyon szép nő), hanem mint egy pótszülő, úgy tekintek rá.

Szánalmasnak érzem magam, és bűntudatom van, hogy 24 éves férfi létemre olyan vagyok, mint egy 3 éves kisgyerek, és úgy is érzem magam. Minden nap szenvedek ettől. Megfelelési kényszerem is van, rettegek, hogy igazából utál engem, lenéz, szánalmasnak tart; illetve a nap minden percében féltem, nehogy valami baja essen, baleset, betegség, stb. Nagyon kiszipolyozza ez az egész már a lelkem, nem tudok mit csinálni, úgy érzem végleg megőrülök.

Nem tudnám soha kicsinálni magam, mert gyáva vagyok, pedig rohadtul vágyom adda, hogy megdögöljek.

Mit csináljak? Hogy harcoljak tovább?

Előre is köszönöm

24f



2021. jún. 13. 19:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Válts pscichológust.
2021. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kizárt
2021. jún. 13. 19:44
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Keress másik pcihót.
2021. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hogy lehet törölni a kérdést
2021. jún. 13. 19:46
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy. Esetleg írj a modiknak.
2021. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Másik terapauta kell valóban. Jó dolog az áttétel, de ez már túlzott mértékű.
2021. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Ezt el kell mondanod neki.
2021. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha tényleg tudja, nem is értem eddig miért nem mondta hogy nézz más után.
2021. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Én feltettem, hogy tud erről a terap, de lehet, hogy nem.
2021. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Vigyázz, József Attila is így kezdte.
2021. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!