Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 éve járok terápiára, most...

3 éve járok terápiára, most eljött a búcsuzás időpontja,már csak egy ülésünk lesz a terapeutámmal, de ez engem jobban megviseli,mint vártam. Ez normális? Folyton a sírás határán vagyok és csak a terapeutámra tudok gondolni.

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 09:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

(Ő férfi, te meg nő vagy? Bár nem feltétlenül nemfüggő.)

A terápiás célokat elértétek? Közös megállapodás alapján döntöttetek a befejezésről? Mondjuk, 3 év ehhez már elég sok idő. Mindenképpen mondd el neki. Lehet, hogy ezt nem is kell külön elhatározni, mert a sírás úgyis beszél helyetted. Fokozatosan növeltétek a két ülés között eltelt időt? Ha elértétek a terápiás célokat, akkor lelkileg rendben vagy, és akkor majd túljutsz rajta. Főleg ha lesz (van?) egy biztonságot nyújtó párkapcsolatod. Van olyan ember az életedben, aki tudja neked azt az odafordulást és megértést nyújtani, mint a pszichológus?

2021. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szia, igen, én nő vagyok, ő pedig férfi. Én szerettem volna a befejezést anyagi okok miatt és mert tervezzük a párommal az esküvőt, úgy éreztem révbe értem, elértük a célokat. Nincs olyan ember aki olyan odafordulást tud nyút,mint a terapeutám, miért másnak van? Szerintem olyat senki más nem tud nyújtani. Köszönöm a válaszod☺️
2021. jún. 15. 10:21
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

De azért a párod tudhat, ha nem is egyoldalút, de legalább olyan erőset. Teljesen biztos vagy a párválasztásodban? Megtaláltad álmaid hercegét?

A terapeuta egyetértett a folyamat befejezésével?

2021. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A terápeuta nem nyilatkozott, de én előadtam neki,hogy 30 évesen most már szeretnék kötődni valakihez és férjhez akarok menni, amihez már nincs szükségem terápiás segítségre. Csak hát úgy látszik, hogy még mindig vannak félelmeim,kétségeim.
2021. jún. 15. 11:10
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Bennem erre a 3 sorra az a kérdés merült fel, hogy szeretnél végre férjhez menni vagy tényleg megtaláltad Az Igazit?
2021. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hát ez bonyolult,vagy nem ő az igazi, vagy igen, csak én nem tudok kötődni,tehát én nem vagyok "igazi". Köszönöm a válaszod, iránymutató volt, van min gondolkodnom. Mindenesetre kértem a terapeutám hogy fogadjon a héten, azt mondta: természetesen.
2021. jún. 15. 12:57
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a terapeutádhoz is vonzódsz valamilyen szinten? Szerintem, ha ilyen sokáig jártál hozzá, akkor szexuálisan is kötődsz hozzá nem?
2021. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezt a házasságot ne siesd el! Sokkal egyszerűbb nem férjhez menni a nem igazihoz, mint elválni, mert csak későn jöttél rá.

Te igazi vagy, a kapcsolatotok nem biztos. Ha ilyeneket mondasz, hogy te nem vagy igazi, vagyis elégedetlen vagy önmagaddal, akkor még nincs itt az ideje a terápia lezárásának. Szerintem ezt a gyakoris beszélgetést is megmutathatod vagy elmesélheted a terapeutának.

2021. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Biztos rendben vagy? Nekem nagyon nem ugy tunik, sem a terapiaban, sem a paroddal. Legalabb valodi pszichoterapeuta volt, vagy valami alibi vegzettsegu? Azert 3 ev utan ennel elorebb kene tartani...
2021. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Valódi pszichoterapeuata, nem coach vagy ilyesmi. Elfogadja a valóságomat, mi mást tehetne. De mivel kötődési nehézségeim vannak, ezért engem nagyon megviselnek a közeledéssel vagy távolodással kapcsolatos dolgok. De lehet valóban kellene még folytatnom a terápiát🤷csak meddig? Már a 3 évet is soknak tartom🤦
2021. jún. 15. 14:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!