Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nem normális, ugye? Mi...

Ez nem normális, ugye? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtem felfigyelni rá, hogy senki iránt nincsenek érzelmeim. Se a családom iránt, se más iránt. Jól tudom érezni velük magam, de közben meg teljesen hidegen hagyna, ha bármelyikük meghalna. Ezen kívül semminek sem tudok igazán örülni, semmit nem szeretek.

2021. jún. 15. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Rá kell jönnöd hogy mi a szép az életben számodra. Illetve arra hogy mindenki halandó, így egyszer mindennek vége lesz. Ezért minden nap egy ajándék, a családot meg kell becsülni.
2021. jún. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy túl stresszes vagy, nekem volt olyan, hogy szerelmes voltam valakibe, de annyira leterhelt voltam lelkileg és mentálisan, hogy egyik este nem tudtsm érezni iránta semmit (meg is ijedtem, hogy mi bajom van).

Most lehet hogy ezt gondolod, de ha bekövetkezne, biztos hogy nagyon mélyen érintene.

Próbálj meg találni valami elfoglaltságot, esetleg baráti kört alakíts ki. Adj hálát minden nap annak, amid van, mert rosszabb mindig lehet.

2021. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Nálam fokozatosan alakult ki, mindig kicsit elhidegültem, és ilyen lettem. Nálad persze lehet más oka.
2021. jún. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 1Léna ***** válasza:
100%

Az okát nehéz lenne ismeretlenül megmondani.

Az elgondolkodtató, hogy nem azt írtad, hogy szereted őket, csak annyit: jól tudod érezni magad velük.

A szeretett családtagjaink, ismerőseink elvesztése szokott fájdalommal, erős hiányérzettel járni. Őket gyászoljuk.

Azokat az embereket szeretjük, akik a mi sajátos szeretetnyelvünkön tudnak minket szeretni. Nem akarnak megváltoztatni, a hibáinkkal együtt, annak ellenére is szeretnek.

Ha szeretetre vágyunk, akkor nekünk is figyelnünk kell mások szeretet igényére.

Ha képesek vagyunk szeretetet adni akkor kapni is fogunk. (Néha nem attól akitől várjuk)

Ha nem vagyunk képesek szeretetet adni az azt jelenti, hogy nem kapunk elegendő szeretetet, vagy saját magunkat nem tartjuk szerethetőnek. Ez utóbbi már egy önértékelési probléma.

Mindenki egy csodálatos, egyedi, megismételhetetlen teremtmény különleges, csak rá jellemző képességekkel. Te is ilyen vagy, csak lehet, hogy még a különlegességeid nem kerültek felszínre.

2021. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!