Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek autista?

Lehetek autista?

Figyelt kérdés

24 éves fiú vagyok.

Az életben nagyjából boldogulok. Viszont a szociális készségem az nagyon nagyon gyenge. Barátaim sosem voltak, suliban szinte senkivel nem beszéltem. Párkapcsolatot sem tudok találni, kialakítani. Tehát emberekkel nagyon nehezen tudok kapcsolatot teremteni, meg nem is beszélek sokat, úgy érzem hogy nem tudom mit mondjak, semmi nem jut az eszembe. Amúgy tudok értelmesen beszélni, meg vicces is tudok lenni, értem a testbeszédet, metakommunikációt. Ilyen bajom nincs szerencsére. Csak az ismerkedés és a kapcsolat kialakítás számomra lehetetlen, és el sem tudom képzelni hogy mások egy pillanat alatt hogyan tudnak elbeszélgetni teljesen idegennel.

Kinézetemen nem látni semmi különöset, tudok mozogni, nincs torz testem, arcom, viszont látszik rajtam mások szerint hogy félénk vagyok és nincs sok önbizalmam. Sokan azt gondolják rólam hogy bunkó vagyok hogy ilyen zárkózottan, barátságtalanul viselkedem. De ilyenről szó sincs, csak nagyon feszült vagyok amikor idegennekkel kéne beszélnem, mert azon aggódom hogy nem tudok mit mondani.


Ha ennyire nem megy az ismerkedés akkor lehetek autista?


Jogsim és autóm van, és jól vezetek, nem tudom hogy számít e valamit. Kinézetem tényleg semmi furcsa nincs, igaz vékony vagyok de nem kórosan, és az arcom is szimmetrikus, elvileg helyes, magas is vagyok. Testi jele nincs hogy bajom lenne.


2021. jún. 16. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
igen
2021. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Mielött hülyeségeket kérdezel, elötte legalább kicsit utána olvashattál volna!.

Az autizmus nem látható, nincsenek semmiféle testi jegyei.


A kérdésed alapján garantáltan nem vagy autista, csak elég buta, tájékozatlan valaki.

2021. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy autizmussal élő ember. 🙂
2021. jún. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem hinném, hogy autista lennél. Lehet, hogy csak önbizalom hiányod van és/vagy nincs sok tapasztalatod szociális dolgok terén.

Azt hogy érted, hogy tudsz vicces is lenni meg értelmesen beszélni? Idegenek előtt is megy ez néha? Vagy csak szűk családi/baráti körön belül?

2021. jún. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! A leírtak alapján szerintem sincs szó autizmusról. De ahhoz, hogy ezt ki lehessen jelenteni, sokkal több infó kell. Elsősorban a kisgyermekkorodból. Ott mutatkozik meg igazán, ha ez a probléma. Felnőtt autistát nem ismerek, gyerekeket viszont igen, az ő korukban pedig nyilvánvaló tünetek vannak: beszedfejlődés elmaradása -megakadása, empátia hiánya, téves érzelem-felismerés, egyedül játsszás, társas interakciók hiánya, vagy képtelensége. Ezeken kívül pedig súlyos evési zavarok, hangos zajoktól való félelem (rettegési szintig!), oda nem illő viselkedés ok nélkül, szembeszegülés a szülőkkel és rokonokkal... A tünetlista igen hosszú és nagyon változatos lehet, egyénfüggő, hogy kinél mik jönnek elő. Ezért is hívják autizmus spektrumzavarnak, mert gyakorlatilag bármelyik tünete kijöhet akár szélsőséges formában is, de alig észrevehetően is.

Kedves kérdező, gondolj vissza a kisgyermekkorodra, vagy ülj le a szüleiddel beszélni erről. Azonnal ki fog derülni számodra, hogy nem ez a gond nálad.

2021. jún. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet azzal, hogy már gyerekkorban minden esetben egyértelműen látszik az autizmus. Akkor nem lenne annyi ember, akit 30 felett diagnosztizálnak. Magyarország minimum 30 évvel le van maradva ilyen téren (is), kevés értékelhető szakember van.
2021. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!