Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális,hogy képtelen vagyok...

Normális,hogy képtelen vagyok egyedül lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 21 éves lány vagyok,még a szüleimmel élek.Néha egyedül töltök a lakásban pár napot,és bár képes vagyok ellátni magam (főzök,mosok,takarítok magamra),mégis úgy érzem,képtelen lennék egyedül élni.Szorongok és alig eszem,mikor egyedül maradok akár csak 1 napra ,illetve rettentően demotiválttá válok,nem teszem a dolgom,és egyfolytában csak aludnék.Persze igyekszem társaságot szervezni magamnak,áthívok barátokat és a párommal vagyok,de nem lehet mellettem mindig valaki 0-24-ben. Defektes volnék? Mit tehetnék,hogy ez változzon?

2021. jún. 20. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagy defektes....szükséged van állandó külső ingerekre,esetleg megerősítésre....bizonytalanság is okozhat ilyen jellegű érzéseket.Azért akarsz aludni mert nem akarsz jelen lenni a valóságban....Mi segithet? talán egy kutya vagy macsek...anyumnak a fater halála után sokat segitett...
2021. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Defektesnek nem mondanálak, azonban nem normális, hogy nem tudsz egyedül lenni. Ez azt jelenti, hogy nem boldogulsz egyedül, túlságosan függsz a többi embertől. Alacsony az önbizalmad, folyamatos külső megerősítésre van szükséged és szorongsz is. Én pszichológus felkeresését ajánlanám. Ha a segítség kéréstől elzárkózol, akkor a gyakorlás valamennyit javíthat a helyzeten. Legyen egy napirended és tartsd magad a leírtakhoz. Keress hobbikat amiket egyedül is tudsz csinálni. Olvass, készíts el új recepteket, nézz filmet, menj el edzeni, futni vagy sétálni...
2021. jún. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!