Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csütörtökön megyek először...

Csütörtökön megyek először pszichiáterhez (magánúton), kicsit izgulok, mire számítsak? Lesz elsőre diagnózis? Kinek milyen volt az első alkalom ha volt?

Figyelt kérdés
2021. jún. 21. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon attól függ, hogy mennyire bonyolult a bajod. Lehet, hogy az első beszélgetésből kihámozza a pszichiáter a lényeget - de lehet, hogy nem. Attól is függ, mennyire tudsz megnyílni neki, és elmondani a problémádat.

Ha pont a lényeget elhallgatod/rejtegeted (sokan csinálják ezt...), akkor eleve akadályozod a diagnózist, és a terápiát.

2021. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem, semmiképp nem lesz elsőre diagnózis. Lesz először is egy beszélgetés, hogy egyáltalán miért vagy ott, mi a problémád, aztán valószínűleg egy pár teszt, a teszteket többnyire nem is lehet az első alkalomkor megcsinálni. Indíthatsz azzal is, hogy izgulsz, mert nem tudod, mire számíts, erre értelmes pszichiáter elmondja, hogy mi a terv, illetve az is lehet, hogy ő indít helyből a tervvel. "Üdvözlöm, Karátos Kálmán vagyok, pszichiáter, önt hogy szólíthatom? Szóval kedves Béla, a mai napon csak ismerkedünk, elmondom a szabályaimat, hogy mire számíthat nálam, hogy mire nem, folyamatosan tájékoztatni fogom, mert ugye még semmit nem tudok mondani a problémájáról, hiszen nem ismerem önt." Vagy valami hasonló.
2021. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bemutatkozás után megkérdezi, hogy miért kerested fel. Te elkezdesz beszélni, ő pedig a probléma tisztázása érdekében több kérdést tesz fel.

Diagnózis akkor lesz, ha a tüneteid alapján viszonylag egyértelmű, hogy milyen mentális zavarod van pl. szociális fóbia, pánikbetegség, depresszió.

Komplikáltabb esetekben (pl. személyiségzavarok, bipoláris zavar...) legfeljebb iránydiagnózist mond, ami után további differenciál diagnosztikai vizsgálatokra lesz szükség. Azaz teszteket töltesz ki és beszélgettek.

2021. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Sztem 2-3 alkalom kell mert

Rövid az 50 perc főleg ha idősebb vagy és hosszú a történet én csak tb nél voltam

De ott 5-10 perc alatt kezedben tartod a receptet

És azt mondja életmód változtatás munkahely váltás

Stb a magán természetesen

Végig beszélget veled

De ha egyből gyógyszert ír

Akkor azért kérdezz rá hogy

Muszáj egyből vagy eg pár

Beszélgetés után megbeszélitek

Újból

Nyilván vissza fog hívni még

Remélem hogy valamit segítette m

Üdvözlettel

2021. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
32 és nő vagyok, már nem bírom a hullámzó kedélyállapotokat, 22 éve élek így. Gondolom ennyiből meg a beszélgetésből érzékelni fogja, hogy rottyon vagyok.
2021. jún. 21. 13:20
 6/10 anonim ***** válasza:
A pszichoterápia nem játszik? Én pszichiáter szakorvosnak készülök, valszeg úgyis továbbutal klinikai szakpszichológushoz, ha felmerül a borderline gyanúja.
2021. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5# A hullámzó kedélyállapot pont a komplikáltabb esetek közé tartozik, mivel lehet pl. borderline személyiségzavar, bipoláris zavar, vagy "csak" egyszerű hangulati labilitás is. Itt nem valószínű, hogy egyből felállít egy diagnózist. Több kérdést tesz majd fel és teszteket is ki kell töltetnie veled.

Ne akarj minden áron diagnózist, mivel az nem határoz meg téged. A mentális zavarok több esetben átfedést mutatnak egymással, a tünetek nem mindig sorolhatóak egy adott mentális betegséghez. A diagnózisra a gyógyszerek felírása miatt van szükség. Vegyünk példának engem. A diagnózisom bipoláris zavar, kevert tünetekkel. A pszichiáter mondta, hogy a szükséges gyógyszerek felírása érdekében kell ezt a diagnózist adnia. Azonban szerinte egy hangulati labilitásról van szó, ami nem üti meg a bipoláris zavar mércéjét. Ez keveredik szorongással, depresszióval és ki tudja még mivel. De nincs olyan diagnózis, ami az összes tünetet magában foglalná.

2021. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én tinédzser korom óta érzem hogy nem stimmel valami. Erős hangulatingadozásaim voltak akkor is, egyszer fent-egyszer lent mint a hullámvasút. a 20-as éveimben is megvolt, de nem olyan erősen mint most. Volt hogy úgy éreztem olyan energiám van hogy a hegyet is elmozdítanám, utána pedig olyan szomorú voltam hogy meg akartam halni, és semmi és senki nem érdekelt, és étvágyam sincs. Most vagyok ebben a szakaszban.
2021. jún. 21. 14:14
 9/10 Kistál_és_a_bor válasza:
Sztem keress rá a wikipédián a "bipoláris zavar"-ra...
2021. júl. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már diagnosztizálva lett :)
2021. júl. 28. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!