Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata vagy narcisztikus...

Pszichopata vagy narcisztikus az ilyen ember?

Figyelt kérdés
Paromrol van szo,6éve élek vele es eddig is sejtettem hogy valami nem stimmel vele.a narcisztikus szemelyek jellemzoi nagyon igazak rá de van pár kivetel.pl egyaltalan nem feltekeny rám es nem akar elforditani senkitöl. De az biztos hogy nincs buntudata ha megbant.ha szamonkerem valamirol duhong es en vagyok a rossz mindig.azt mondja en rontom el mindig a kapcsolatot,holott csak arrol van szo hogy ha hazugsagon kapom rakerdek miert csinalta ezt.es sosem ker bocsanatot.lebukott azzal is hogy mas noknek irogat es mikor szamonkertem en voltam a hulye meg feltekeny meg hogy eltulzom. A legaprobb dolgon is ugy felhuzza magat es kiabal velem még az utcan is mindenki elott az sem zavarja. Maskor ha nyugalom van koztunk akkor folyton mondja hogy szeret meg nyal fal..meg en vagyok a legtokeletesebb.azt mondja. meg erdekli akkor hogy jol erezzem magam.de ha valami nem tetszik neki akkor mindenféle lealacsonyito durva szavakat mond.mintha 2 kulonbozo ember lenne.

2021. jún. 21. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És te ezt miért hagyod?
2021. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lennék együtt ilyen emberrel
2021. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha hagyod hogy ezt csinalja veled, meg is erdemled.
2021. jún. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Ez egyáltalán nem jelenti hogy pszichopata, sőt az se hogy nárcisztikus lenne. Ha mégis az utóbbi akkor csak tudd hogy abból is több fajta létezik. Nincs hozzá lista. Tehát hogy hagy barátkozni az semmit nem jelent. De az sem hogy nem az. Lehet higy az. Egyszerűen ennyiből nem lehet valakit diagnosztizálni.

Másfelől szerintem ez az ember egyszerűen csak. Nem szeret téged. Ne akarj rá magyarázatot találni, ne vessz el a részletekben hanem szakíts vele.

2021. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem pszichopata, mert azok nagyon agresszívak, manipulálnak, bántanak, farkas törvények szerint élnek, nem szeretnek senkit és nem zavarja őket, ha őket sem szereti senki. A lényeg, hogy ugráljon nekik mindenki. A szociopaták is hasonlók, csak ők kevésbé mennek szemet-szemért, inkább manipulálnak, ami ha nem sikerül összeomlanak és indulatosak lesznek. És nagyon féltékenyek, ahogy a nárcisztikusak is. Szóval a párod nem tartozik egyik kategóriába sem. Így mutatja ki, hogy nem szeret már. Vagy pedig valami baja van, amit nem mond el neked és inkább az elhidegülést választja.
2021. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5. Én se hiszem hogy bármelyik lenne ennyiből, de pont erről beszéltem. Arról hogy ennyiből nem lehet diagnosztizálni valakit úgy ahogy te teszed. Nem minden nárcisztikus féltékeny. És nem minden pszichopata agresszív. Aki ezt gondolja túl sok filmet néz.

De az igaz hogy ha szeretek valakit nem viselkedek így.

2021. jún. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 mivel ez egy személyiségzavar vannak alap jegyei. Eleve hiúságot, önimádatot takar. Annál jobban nem is lehet megsérteni egy ilyen embert, hogy nem ő a legjobb a szemedben. Szóval ha nárcisztikus lenne, akkor is féltékenykedne ha nem szeretné a kérdezőt. Nehogy másé legyen.
2021. jún. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értünk egyet mert mint mondtam ennek is vannak fokozatai. De mindegy is mi mit gondunk. A lényeg az hogy a kérdezőnek nem azon kellene gondolkozni a higy valyon személyiség zavara van-e a barátjának hanem azon hogy elhagyja. Keresnie kell egy olyan embert aki megbecsüli.
2021. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 egyetértek. Kérdező, fuss ameddig lehet. Ki fogsz készülni idegileg.
2021. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!