Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az üzemorvos megteheti, hogy...

Az üzemorvos megteheti, hogy nem írja alá az alkalmasságit, mert bipoláris vagyok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 23. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem tart alkalmasnak, akkor természetesen.
2021. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Konzultálnia kell a pszichiátereddel, mert a bipoláris az nem egy egyszerű kis hangulatingadozás.
2021. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha a munkakornel le van irva, hogy semmilyen mentalis zavarral nem vegezheted, akkor igen. Ha olyan gyogyszereket szedsz, ami befolyasol a munkavegzeshez szukseges kompetenciakban, akkor is igen. Csak azert, mert bipolaris vagy, de viszonylag stabil, nem. Valakit a mekibe se vesznek fel, valaki meg orvoskent dolgozik ugyanazzal a diagnozissal. Lehet fellebbezni, masodvelemenyt kerni.
2021. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy balesetveszelyes és nem írta alá. Meg nem vallottam be, de utána nézett és kiderult.
2021. jún. 23. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom miért lett az 1# válaszoló lepontozva, igaza van. Az üzemorvos feladata annak eldöntése, hogy alkalmas vagy e az adott munkakör betöltésére vagy sem. Ehhez pedig van egy "listája", hogy milyen betegségek minősülnek kizáró oknak. A te esetedben az alkalmatlanságot balesetveszéllyel indokolta, ami így teljesen jogos.


Bennem egy másik kérdés merült fel. Honnan szerzett tudomást arról, hogy bipoláris vagy. Mivel különlegesen érzékeny adatnak minősül, az EESZT-ben a pszichiátriai betegségek dokumentumaihoz csak az adott terület szakorvosai férhetnek hozzá.

2021. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam úgy volt,hogy a pszihiáter adott egy szakvéleményt,hogy az adott munkakör betöltésére alkalmas vagyok.Az üzemorvos elolvasta,és ennyi.Megkaptam az alkalmasságit.
2021. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha az adott munkakörhöz kizàró ok csak akkor.

Mitől lenne balesetveszélyes.

2021. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!