Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségnek lehet...

Milyen betegségnek lehet nevezni azt,hogy 14-5 évesen létrehoztam a fejemben egy képzelt világot, és hangokat is hallok? Mintha a fejemben létező személyek szólnának hozzám.

Figyelt kérdés
Olyan érzésem van mintha, két ember lenne bennem,és ebben a világban, ahol most élek, nem érzem jól magam. Van bennem más valaki, egy olyan személy akit jobban magaménak érzek. Mi lehet ez? 27/n
2021. jún. 24. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Azzal tisztában vagy, hogy az a személy nem létezik valójában benned, hanem csak képzelet?
2021. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele.
2021. jún. 24. 13:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, én javaslom, hogy menj el egy pszichiáterhez vagy pszichológushoz. Szerintem nem vagy bolond vagy ilyenek, hanem én laikusként azt mondanám, hogy TALÁN ez kényszerbetegség lehet. De nyilván egy szakember tudja megmondani.

Esetleg hátha lesz egy pszichológus is, aki ír ide választ.

2021. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Talán disszociatív identitászavar,más néven multiplex személyiségzavar

lehet szerintem.

2021. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy mintha két ember lenne benned? Ezeknek a belső embereknek a hangját hallod? Belső párbeszédek?
2021. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen. Belső párbeszédek, amit az a lényem kommunikál a fejemben levő emberekkel.
2021. jún. 24. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!