Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy érzem, nem vagyok...

Ha úgy érzem, nem vagyok mentálisan százas, akkor kihez fordulhatok segítségért? Háziorvoshoz menjek először? Vagy magánrendelésre?

Figyelt kérdés

Több problémám is van, ami a hétköznapokba leginkább beleszól az az állandó szorongás, lehangoltság, figyelmehiány, egészségkárosító megküzdési technikák... (öncsonkítás, túlevés)

Szeretnék professzionális segítséget kérni, de nem tudom milyen úton induljak el, körülöttem senki nem veszi komolyan a mentális egészségkárosodás tényét.


2021. jún. 24. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha van della akkor eloszor is pszichologus. Ha nagyon nem megy az elet akkor pszichiater aki egyben pszichoterapeuta is. Mert a pszichiater irathat fel gyogyszert ami segitheti a terapiad/mindennapjait.


Cserebe nem eled meg ugy a rossz erzeseid ami jobban segithet a megkuzdesi strategiadban.


Ha nincs penz..akkor haziorvos aki beutal majd pszichiaterhez. Csak veluk az a bajy hogy futoszalagon levo termekkent gondol rad nagy esellyel (vannak kivetelek)


Kezdj el a temaban olvasni onfejleszto konyveket. Az edesviz kiadonak van az egyik legjobb konyvei.

2021. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

Ha van rá pénzed, akkor mindenképp magán klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához fordulj. Az általad említett problémákra a pszichoterápia a leghatékonyabb kezelés, amit csak ez a két szakember végezhet! Ők diagnosztizálnak és kezelnek is, illetve ha szükségét látják, akkor javasolják egy pszichiáter felkeresését. Úgy kalkulálj, hogy ez kb. 10-15.000 Ft/alkalom (attól függően, hogy hol laksz).


Ha TB alapon próbálkoznál, akkor a háziorvoshoz kell fordulnod és ő beutal a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba - bár több helyen ide nem is kell beutaló, csak időpontot kérsz-. Ennek a hátránya, hogy elsősorban mindent gyógyszerrel akarnak megoldani (sajnos ezt támogatja az állam...) és a te problémáiddal nem igazán vesznek komolyan, inkább súlyosabb mentális zavarokkal foglalkoznak. A pszichiáter tovább utalhat pszichológushoz, de hozzájuk hosszú a várólista, többségük nem is fog rád elegendő figyelmet fordítani (tisztelet a kivételnek...). Ahogy 1# is írta, futószalagon mennek az emberek és nincs idő velük foglalkozni.


A pszichológus mellett sokat segítenek az önfejlesztő könyvek. Ajánlom a Nyitott Akadémiát ( [link] az ottani előadók/szerzők nagyon jó szakemberek!

2021. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!