Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline, hiányos vagy torz...

Borderline, hiányos vagy torz önkép kezelésére milyen terápia a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés
2021. jún. 24. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Amit a pszichiáter nyújt.
2021. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
A jelenlegi szakirodalom álláspontja szerint a dialektikus viselkedésterápia (angolul DBT) a legalkalmasabb a borderline kezelésére. A SOTE bentfekvős pszichoterápiás osztályán biztosítják az ellátást, ha jól tudom, akkor a kognitív viselkedésterápiával keverve (CBT), ami szintén hatásosnak bizonyult.
2021. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

a sotén kognitív sématerápia van, ami nagyon nem ugyanaz, és a legtöbb borderline-osnak tökéletesen hatástalan, vagy csak alig használ hosszútávon, persze vannak kivételek

a dialektikus valóban jó, de nagyon sokan szakítják meg a terápiát

az analitikus terápiát érdemes még kipróbálni, de egyébként bármilyen terápia hatásos lehet

2021. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A SOTE-ssal mi a baj? A dialektikusak miért szakítják meg sokan?
2021. jún. 25. 23:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nincs baj azzal sem, csak a statisztikák azt mutatják, hogy a bordereseknek kevésbé használ, az analitikus terápiák hatásosabbak

nem tudom, miért szakítják meg

2021. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincsenek erre hivatalos statisztikák. Ha igen, akkor küldj egyet hiteles forrásból. A DBT bizonyult eddig a legsikeresebbnek. Az analitikus terápia időigényes, akut esetben hatékonyabb a CBT-t vagy a DBT-t alkalmazni.
2021. jún. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a dialektikus tényleg nagyon jó, ezt írtam is, de a sima kognitív viselkedésterápiára általában nem használ bordereseknek

van erről hivatalos írás is, nézz utána, ha érdekel, tavaly olvastam erről, volt is kerekasztal beszélgetés vagy konferencia, ahol erről is volt szó többek közt

az analitikus nem feltétlen időigényes, pl. dinamikus, ezt csinálják tündérhegyen is, ott 3 hónapos a terápia

akut eseteket meg nem vállalnak sem "cbt-s" sem "dbt-s" szakemberek, pszichiátriai küldik az illetőt ilyen esetben, ez még a terápiás szerződésekben is benne van

2021. jún. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!