Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ez bármilyen mentális...

Lehet ez bármilyen mentális betegség?

Figyelt kérdés

Próbálom normálisan leírni ami bennem van, hátha valakinek lenne ötlete, hogy mi a probléma, esetleg hova tudnék ezzel fordulni.

Nagyon hosszú ideje van ez a helyzet, most kezdett el igazán zavarni, mert egészen egyszerűen nem értem, hogy miért vannak bennem ezek az érzések.

Mindenkit, aki körülöttem van bántok, rendszeresen, főleg a férjemet, nyilván vele töltök a legtöbb időt, értsetek ezt a bántást úgy, hogy minden rendben van, beszélgetünk, majd egyik pillanatról a másikra kapcsol egyet az agyam vagy hogy mondjak, rettenetesen befeszülök és elkezdek csúnyán, lenézően beszélni mindenkivel, aki körülöttem van. Teszem a gonosz megjegyzéseimet, egy alapvető kérdésre is olyan undokul tudok válaszolni, hogy az nem igaz, pedig elég lenne egy sima 'nem' például. Mindig észre is veszem magam ilyenkor, de egészen egyszerűen mintha valami váltana bennem.

Borzasztóan szorongok, egyszerűen úgy érzem, hogy felrobbanok kb a semmin, akkor is ha éppen fekszek és nem történik körülöttem semmi.

Mindent túl gondolok, a legegyszerűbb dolgot is, de legtöbbször nem tudok dönteni egyszerű kérdésekben sem, mindig szükségem van más megerősítésére.

Nem szeretek egyedül lenni, de ha velem van valaki is egyedül érzem magam.

Időnként kattan az agyam és nem beszélek, úgy érzem nincs kedvem senkihez és semmihez, nem akarok beszélgetni, ilyenkor ha megkérdezik mi a baj, nem tudom egyszerűen elmondani.

Sok minden kavarog bennem, amiről nem tudom mi, de képtelen vagyok szavakba kifejezni magam.

Sokáig azt hittem depressziós vagyok, és ez az oka, de nem gondolom, hogy ez magyarázat.

Nincs okom a szorongásra, ezért is idegesít egyre inkább ez. Van egy csodás férjem, egy kisfiam, házunk, minden, ami adott egy boldog élethez, Én még sem érzem magam annak. :(

A fiam előtt ezeket leplezem, mindig próbálok mosolygós lenni, jó kedvűen játszani vele, de közbe mégis úgy érzem, hogy annyira nyomaszt valami, hogy legszívesebben sírva fakadnék.

Nem szeretném tovább bántani a családomat a hülye hangulat ingadozásaimmal, nem szeretnék feszült lenni, nem akarom ezt a nyomást érezni és szorongani.

Mi lehet ezeknek az oka? Valaki kérem segítsen, mert már lassan úgy érzem, hogy felrobbanok ezektől.

Szeretnék egy nyugodt, kiegyensúlyozott életet élni.. boldogan a férjemmel és a kisfiammal. Hova fordulhatnék?


2021. jún. 25. 11:43
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy mindeközben egésznap úgy érzem, hogy fáradt vagyok, közbe nincs okom rá. Folyamatosan kb aludnék. Viszont ha a szobába van akár egy karóra (!) is, nem tudok aludni a kattogástól, mert megőrít.

Nagyon nehezen megyek pl egy boltba is, mert nem szeretek emberek között lenni..

2021. jún. 25. 11:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Jézusom, mintha én írtam volna, csak nekem lányom van.

Menj el orvoshoz.

Üdv.: egy borderline.

2021. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez miben nyilvánul meg? Mármint ez lehet ennél is rosszabb? Nem ismerem ezt a betegséget, őszintén nem is hallottam még róla. Kezelhető valahogy? Pszichológushoz kellene mennem vagy milyen orvoshoz? Ne haragudj, ha hülyeségeket kérdezek, de nekem ez nagyon új, életemben először 'beszélek' ezekről.
2021. jún. 25. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy feltétlenül te is borderline. Csak én az vagyok, és egyértelműen ez az általános közérzetem, amit te leírtál. De még számos más tünetem is van.

Igen, pszichológusra gondoltam.

Bántani nem szoktad magad esetleg? Ha gondolod írj privátban, szívesen meghallgatlak vagy mittudomén. 28 éves nő vagyok.

2021. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is egyből a borderline jutott eszembe, de ez nem jelenti, hogy te az vagy.

Két lehetőséged van. Ha van rá pénzed, akkor magánba menj el egy klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához. Ők diagnosztizálhatnak és kezelhetnek mentális zavarokat. A személyiségzavarok, depresszió és szorongás elsődleges kezelési módja a pszichoterápia. Az említett két szakember fel tudja mérni, hogy szükség van e gyógyszeres kezelésre. Amennyiben igen, akkor ajánlanak pszichiátert.

Ha TB-s alapon próbálkoznál, akkor a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba kell időpontot kérned. Ott egy pszichiáter felállít egy vagy több diagnózist, felír gyógyszert és/vagy továbbutal pszicholóushoz. Ezzel csak az a probléma, hogy a várólista nagyon hosszú és nem fognak rád elenendő figyelmet fordítani.


"A fiam előtt ezeket leplezem, mindig próbálok mosolygós lenni, jó kedvűen játszani vele, de közbe mégis úgy érzem, hogy annyira nyomaszt valami, hogy legszívesebben sírva fakadnék."


Mindenképp keress fel egy szakembert, legalább a fiad érdekében. A gyerekeket nem lehet átverni, megérzik ha valami nincs rendben a szülővel. Emiatt szorongóvá is válhatnak. (Tapasztalat)

2021. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!