Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tereljem el a gondolata...

Hogyan tereljem el a gondolataimat az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés

Felnőtt, 28 éves nő vagyok. Tini koromban (11-15) sok öngyilkossági gondolatom volt, és sok kísérlet, mind túléltem (gyógyszer, érfelvágás, ...). Rengeteget jártam pszichológushoz gyermekkoromban, mérgező családi háttér, folyamatos veszekedés hallgatása szülők részéről, később pedig majdnem megerőszakolt egy pedofil, 12 éves koromban.

Hogy vége legyen az üléseknek a pszichológusnál, szülők kérésére eleget kellett tennem annak (gyámügy már érdeklődött,...), hogy tettetem, már minden rendben. Az a durva, a pszichológus nő, elhitte... Az ülések ezáltal megszakadtak.

Pár napja óriási változás következett be az életemben, az egyetlen biztos pontom, megszűnt. Ezáltal napok óta erősen öngyilkos gondolatok kavarognak a fejemben. Nem szeretném megtenni, tekintettel a családra, nem akarok fájdalmat vagy problémát okozni senkinek sem. Viszont a lelkem terhe most nagyon nehéz. Érzem, képes volnék rá. Hogyan kerekedjek felül a problémán? Magányos vagyok, motiválatlan...Összeomlott minden. Sajnos az alkohol ront a dolgon.. Túl rég éreztem boldogságot.



2021. jún. 27. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Foglald le a gondolataid valamivel. Ha csak agyalsz rajta, attól jobb nem lesz.

Keress valami hobbit, ami leköt, ismerkedj, valami! Bármi, csaktalálj benne motivációt!

2021. jún. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát. Sajnálom de el kell menned pszichológushoz újra. Lehet nem ártana a jelenlegi állapotodban egy pszichiáter aki pszichoterapeuta is egyben. És akkor tudna adni gyógyszert, h átmenetileg rendbe rakjon egy szintig..aztán menne a terápia.


Érdemes beleraknod munkát az önfejlesztésbe. Hallgass önismereti videókat youtubon pszichológusoktól, pszichiáterektől, olvass könyvet a témában. Relaxálj (meditáció, légzésgyakorlatok stb)


ha budapesti vagy, vagy van vmi használható korház a közelben akkor lehet érdemes lenne valami bennfekvős hely.

2021. jún. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerinted mi lesz, ha megteszed? Mi van a halál után?
2021. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok. A hétvégék nagyon nehezek...Hétköznap leköt a meló. Olyan helyen élek, ahol nincsen magánklinika (a megyében sem), de még pszichológus sincs a városban, csak messzebb. Állami kórházba meg nem szívesen feküdnék be, inkább kifizetnék x- összeget és rakjanak rendbe. Jó volna valami csoportos tevékenység, vagy hobbi, de ilyenek sincsenek errefelé sajna.
2021. jún. 27. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi volt az a biztos pont az életedben, hogyan tudnád pótolni?

Sajnos megértem, nekem sem volt vidám gyerekkorom. Nekem a kerékpározás és az, hogy rákényszerítettem magamat arra, hogy társaságba járjak, sokat segített, bár az elején az is inkább kényszer volt, de idővel jobb lett a helyzet.

2021. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!