Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megnézni, hogy...

Hogyan lehet megnézni, hogy egy gyógyszer magyarországi törzskönyvezése folyamatban van-e, vagy sem?

Figyelt kérdés

Lorazepam hatóanyagú gyógyszerből csak egy fajta van itthon, a Loranxil, ami importból jön, és vagy van belőle, vagy nincs.


Gondoltam, jó lenne, ha elkezdené gyártani valamelyik hazai vállalat, hogy legyen belőle a piacon azoknak, akik szedik, akiknek ez vált be.

Pszicihátriai gyógyszert nagyon nehéz beállítani, fontos, hogy legyen választék belőlük, illetve hogy biztosan, folyamatosan elérhető legyen az országban, mert nem olyan könnyű ám átállni pl. Rivotrilra, Xanaxra vagy más benzo gyógyszerre, főleg ha valaki 3-4 féle gyógyszerrel lett beállítva, mindegyiknek megvan a kereszthatása a másikkal.


Utána néztem tehát, hogy nem tervezi-e valaki gyártani ezt itthon, és kiderítettem, hogy a Richter gyártja is, Anxiar néven, viszont nincs Mo.-n törzskönyvezve, csak exportálják.


Erről van valami info, hogy esetleg bevezetnék itthon is? Az ogyei oldalán nincs esetleg valamilyen törzskönyvezés/engedélyeztetés alatt álló gyógyszerek menüpont?


2021. jún. 27. 19:04
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ogyéi honlapján van ilyen kereső, amiben a Magyarországon forgalomba hozatali engedélyt kapott gyógyszerek vannak, illetve van olyan lista, amit már regisztráltak és folyamatban van, pl. "Az OGYÉI-ben iktatásra került és folyamatban levő forgalomba hozatali engedélyezési kérelmek listája (2015.01.01. - 2021.06.01.)".


[link]


Ha itt valami nincs, akkor azt nem lehet Magyarországon beszerezni sehogyan. Egyébként van még a Loranxil, azt nem tudom ismered-e, az kapható, ha jól tudom.

2021. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kb. 2 éve vonták ki a forgalomból. Utána lett egy helyettesítője, de nem emlékszem a nevére, de azt is kivonták. Így maradt nekem a xanax meg másoknak is.
2021. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!