Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon durva szorongásos...

Nagyon durva szorongásos betegként mit dolgozhatnék?

Figyelt kérdés

Sosem dolgoztam még, olyan durva a szorongásom.

Elvégeztem az egyetemet, de azt is úgy, hogy kb. végig hánytam meg szorongtam. Mostanában is alig alszom, rettegek, bever a szívem, az is nehéz, hogy barátokkal beszélgessek. Alapból az is nehéz, hogy boltba menjek, sőt, ma voltam vérvételen és pl. nem mertem bemenni a váróba, mert emberek voltak ott.

Járok pszichológushoz ÉS pszichiáterhez és gyógyszeres kezelés alatt állok, de semmit nem javult (már fél éve kb).


Szeretnék dolgozni, de nagyon félek. 27/N vagyok, sosem csináltam még, ha gáz ha nem. Egy csinos, okos nő vagyok, senki nem gondolja, hogy ennyire beteg. Most nem sajnáltatni akarom magamat, és nem az okokat firtatni, hanem legyőzni ezt a sz-rt. A segítségeteket szeretném kérni.

Szerintetek hogy érdemes ennek neki állnom?


2021. jún. 30. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyetemen mit tanultál?
2021. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok de a következőket tudom ajánlani lehet nem túl kecsegtetőek de ez van ha ilyennel küzd az ember.

-gyári munkás

-operátor

-csomagoló

-boltban árufeltöltő (kellemesebb mintha rendes eladó lennél, tapasztalat)

-virágkötő

-könyvtáros

-takarító

-ablaktisztító

-irodai munka ahol max adatokat kell rögzíteni, adminisztrálás stb

jobbakat nem tudok sajnos én is ilyesmiket nézek amúgy de én annyival vagyok jobb hogy nekem csak 2 éve lett urrá ez rajtam de már kezdem helyre hozni a dolgokat. pl.én menni fogok valami operátori állásra hamarosan ami szerintem nem vészes mert nem kell legalább emberekkel foglalkozni.

kitartást! 23n.

2021. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Anglisztika alapszak, kommunikáció és médiatudomány mesterszak.


Gondoltam a tanításra, de rettegek ott is.

Az újságírás is eszembe jutott, de ahhoz meg nem tartom magamat elég ügyesnek.

2021. jún. 30. 18:14
 4/7 anonim ***** válasza:
A szorongást lehet kezelni, akármilyen súlyos is. Lehet hogy nem fog megszűnni, de jóval enyhébb lesz és nem akadályoz. A pszichoterápiának idő kell, az hosszútávon fejti ki a hatását. A gyógyszereknek azonban már rég hatniuk kellett volna... Ilyenkor érdemes gyógyszert vagy pszichiátert váltani.
2021. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Fejlesztő.
2021. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az elsőn túl leszel akkor onanntól nem lesz nehéz.Van olyan barátnőd akivel ki tudsz mozdulni? ha nehez a boltba járás akkor lehet tudna segiteni mennyetek el ide oda kicsit szokjad a tömeget.


En a telefonos beszelgetes miatt szoktam egy kicsit rettegni ha telefonálnom kell fontos ügybe.

2021. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem csinálj magadnak napi rutint, mindig ugyanazt...aztán egy kicsit többet....mindent engedj el ami zavar....aztán megihatsz egy sört...amitől rosszul vagy, hagyd el....
2021. aug. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!