Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha sokszor...

Mit csináljak, ha sokszor csak alkohollal tudok könnyen elaludni?

Figyelt kérdés
Nem akarok függő lenni. Sajnos mostanában eléggé sokszor iszom alkoholt, egy héten 3-4 szer is előfordul, hogy addig nem is tudok elaludni, amíg nem iszom, legtöbbször este 11-éjfél között iszom egy pohár bort. Általában hétköznapokon van ez, amikor másnap menni kell dolgozni, és azon stresszelek, hogy korán kell kelni, és mi lesz ha keveset alszom, és úgy megyek dolgozni. Mi lenne ez ellen a megoldás? Az a baj, hogy mindig van itthon alkohol a család miatt, szóval sajnos mindig könnyen hozzá tudok férni.

2021. jún. 30. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Valeriana,
2021. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam már ilyeneket, de ezek nem tudnak annyira ellazítani.
2021. jún. 30. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Futás?
2021. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fizikai munkát végzek (raktárban), nem hiányzik a testmozgás. Egyébként kb 3 éve vannak ilyen gondjaim, azelőtt sosem gondolkoztam az alváson, csak lefeküdtem, és elaludtam. Végülis ez a baj, hogy sokszor ezen stresszelek, hogy jól alszom-e, hamar el tudok-e aludni. Régebben pedig csak lefeküdtem, és nem voltak ilyen gondolataim. Jobb is volt még akkor.
2021. jún. 30. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Melatonin esetleg?
2021. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szedtem már egy hétig, jó is volt, használt. Csak én ilyen szerek nélkül szeretnék aludni. Úgy, hogy csak lefekszem, és közben nem azon gondolkozom, hogy most nem ittam citromfű teát, vagy nem vettem be a melatonin tablettát. Mert ezek nélkül is képes vagyok aludni, csak néha nem.
2021. júl. 2. 22:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!