Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ido alatt tudom elhagyn...

Mennyi ido alatt tudom elhagyni a rivotrilt?? A ti velemenyeitekre es tapasztalataitokra vagyok kivancsi mer 2 pszichiaterrel is beszeltem es mindegyik mast mondott.

Figyelt kérdés
2 eve szedek rivotrilt abbol fel evig egy nap 3at szedtem masfel evig egy nap egyet este. Az egyik pszichiater szerint 4 honapon keresztul szedjek haromnegyedet aztan 4 honapon keresztul felet es 4 honapon keresztul negyedet es vegul elhagyhatom. A masik pszichiater szerint eleg egy honap is hogy letegyem mer hogy nem szedek nagy mennyiseget. Mi a velemenyetek melyikre hallgassak? Inkabb szemelyes tapasztalatok es velemenyek erdekelnek hogy szerintetek hogyan csokkentsem es mennyi ido alatt hagyhatom el teljesen?? Koszonom

2021. júl. 1. 04:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 1.doki közelebb jár az igazsághoz. Amúgy elsősorban attól függ, h mekkora pusztítást okozott az agyban, és az milyen gyorsan képes regenerálódni. Minden ember más. Ha lassan csökkented, akkor elviselhetőek maradnak az elvonási tünetek. Én 10 évig szedtem, 10 hónap alatt hagytam el, de így is sok tünetem volt kb 2 évig. Rosszabbak ezek a nyugtatók, mint a heroin. Amúgy érezni fogod. Ha jól bírod a csökkentést, akkor lehet picit rövidíteni az időt. Ha nem jól bírod, akkor még jobban elhúzni. Átlag elhagyási idő 3 hónaptól 1.5 év.
2021. júl. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elso valaszolo koszonom szepen a tanacsot. Meg tudna nekem valaki mondani hogy kb hany honapig szedjem meg fokozatos elhagyassal? Es hany heten vagy honapon at mennyi mennyiseget meddig haromnegyedet meddig felet es meddig negyedet kb?? Koszonom
2021. júl. 1. 05:21
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
de ez egyénfüggő. hiába ír itt bárki mást. te fogod érezni
2021. júl. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pl a férjem 18évig szedte a rivot 2mg-t abból 3szemet naponta, majd egyszer azt mondta elég volt és elkezdte fél szemekkel ,majd amikor úgy érezte hogy nem nincs ennyire szüksége iratott ki frontint abból is csak félszemet vett be amikor úgy érezte, 1évig tartott neki amíg teljesen elhagyta.
2021. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Próbáld meg ugy elkezdeni ahogy az első pszichiater mondta, majd ha ugy erzed gyorsithatod, akkor lépsz egyet negyeddel kevesebbre, ha ugy erzed hogy sok, akkor esetleg megprobalhatod negyed felével kevesebbel. Nem baj ha minimalisan ugralsz a menmyisegekkel fel-le, csak ne ez legyen a cél, hanem beallitod a szamodra jó adagot. Aztán valahogy ellavirozol a nullaig. Tuti hogy lesznek szar napok, amiatt nem szabad visszaemelni többel viszont.

De ez csak az én ötletem/véleményem.

Hajrá, menni fog!

2021. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Osszefoglalva: lehet negyedet is felezni ugy ahogy, ha sok egy negyed ugrás lefele, akkor csak fél negyeddel csökkentgeted, esetleg gyorsabban. 3-5 hetente mondjuk.
2021. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az első pszichiáter azért ajánlja hogy lassabban csökkentsd, hogy megkíméljen az olyan elvonási tünetektől, amik miatt ugy dönthetsz hogy mégis szeded ugyanúgy tovább.

Lassabb de biztosabb módszert akar alkalmazni, gondolataim szerint.

2021. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg egyénfüggő. Anyám és én ugyanannyi ideig szedtük, ő elvonás nélkül abbahagyta, én 3 naponta 0.125 mg-al csökkentettem, kb 2 hét brutál elvonásom volt. este szedtünk kb 2 mg-ot. 8 évig szedtük, asszem fél 0.5 mg tablettával kezdtük. Javaslom az addiktológiát, altatót , xanaxot ott tettem le minimális elvonással. De megoldást csak az jelent, hogyha a kiváltó ok szűnik meg, amiért szedni kezdted. Sok sikert
2021. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Elhagyni a rivotrilt?

Bocsi, ha butaságot kérdezek, de ez a kérdés miért született meg? Csak ne vedd be többször és kész.


Nekem is fel volt írva rivotril. 3 hét után meguntam, kidobtam a kukába és ennyi volt.

2021. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
9-es, a válaszod miért született meg? Hülyeséget írtál. Van különbség 3 hét és 2 év szedés között. Jobb lett volna ha nem böfögsz ide semmit inkább.
2021. júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!