Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen orvoshoz kell mennem...

Milyen orvoshoz kell mennem ha erős szociális fóbiával küzdök és valószínűleg kényszerbeteg is lehetek?

Figyelt kérdés
Mielőtt rám támadnátok, többször kérdezősködtem a tüneteim alapján és valószínűleg kényszerbeteg is lehetek ami szintén évek óta jelen van de elsősorban szociális fóbiával szenvedek régóta meg szorongással is. Sok mindent túlgondolok, félek a beilleszkedéstől hiába vagyok már felnőtt, nehezen kezdeményezek beszélgetést nem vagyok beszédes. Utálom az embereket, persze akik jó fejek és a barátaim őket nyilván nem de úgy általánosan, félek is tőlük, tömegben már szorongok. Néhány alaptalan félelmet nem tudok elengedni és a mai napig kísértenek hiába tudom, hogy nem igazak. Mostanában azért javult a helyzet mert rátett az, hogy lassan 2 éve nehezen mozdulok ki itthonról és rávenném magam a dolgozásra, mindennapi tevékenységekre depresszió is kialakult. És nem szeretnék újra visszaesni. Sok problémám van és csak mostanában kezdem helyrehozni őket. És attól is félek már, hogy ezeket ugye el kell mondani az orvosnak és addig is beszéltet engem. Van hogy néha már a telefonon kérdezik mi a panasza stb...Sőt telefonon is utálok intézni dolgokat, nem hogy személyesen. Munkát azért találtam szerencsére, de ez még nem oldott meg minden dolgot bennem. Nincs sajnos pénzem jelenleg magánra így sztkban meg csak pszichiátriai gondozós részeg van így fogalmam sincs hogy az is jó lenne e? Milyen orvost ajánlotok nekem aki tényleg a beteggel foglalkozik és azon van, hogy rendbe jöjjön? Először mennék ilyen orvoshoz ténylegesen. 24L

2021. júl. 1. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Pszichiáter
2021. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

"Nincs sajnos pénzem jelenleg magánra így sztkban meg csak pszichiátriai gondozós részeg van így fogalmam sincs hogy az is jó lenne e?"


Amennyiben nincs pénzed magánra, akkor csak ez az egy lehetőséged van.

2021. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen megételek én is így jellemezném az állapotom. Szerintem én tudnák magánhoz dokihoz járni, mármint anyagilag lehet nem viselne meg, de félek belevágni.

Egy ismerősöm ját Sztkba hasonló panaszokkal de mikor új dokihoz került az első alkalommal kényelmetlenül éreztem magát és többet nem ment.

26F

2021. júl. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
3, mitől félsz? Há legfeljebb meggyógyít, oszt mi van akkor? :D
2021. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4.látom neked nincs semmi ilyen bajod így nem érted.
2021. júl. 2. 00:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed magánra, menj az sztk-s pszichiáterhez, hátha tud segíteni. Szociális fóbia ellen gyógyszeres terápia is létezik.


Ha nehéz telefonálni, gyakorold a telefon előtt, hogy mit fogsz mondani. Jónapot, ez és ez vagyok, időpontot szeretnék kérni a pszichiátriára. (– Mi a panasza?) Szociális fóbiában szenvedek, depressziós vagyok, alig tudok kimozdulni itthonról.


Mondd ezt ki gyakorlásképpen tízszer-hússzor a telefon előtt, és sokkal jobban fog menni élőben is. Ugyanígy készülj majd a dokival való igazi beszélgetésre is.


Amiatt ne aggódj, hogy elítélnének vagy rosszat gondolnának rólad. Ezek a szakemberek rengeteg ilyennel találkoznak, mint te, az a munkájuk, hogy az ilyen problémával szenvedőknek segítsenek. Sőt igazából a legtöbb, aki oda fordul, valószínűleg sokkal súlyosabb eset, mint te.:)


Mondanám még, hogy ha van valami jó barátod, akkor próbáld vele megbeszélni a problémáidat, de gondolom, nincs olyan barátod vagy barátnőd, akivel ez szóba jöhetne...

2021. júl. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5 De nekem is van orvosi problémám, sajnos pábikbeteg vagyok, de járok vele orvoshoz. Nem kell félni.
2021. júl. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!