Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki elveszítette...

Van itt olyan aki elveszítette az egész családját még azelőtt hogy saját családot alapított volna? Hogyan bírtátok ki?

Figyelt kérdés
23/L vagyok és már csak a nagymamám van életben az egész családból, aki jelenleg idősek otthonában van, mivel demens és erősen mozgáskorlátozott is már. Anyukám 7 éve halt meg (öngyilkosság), nagypapám tavaly 87 évesen. Nagyimat nagyon nagyon szeretem és bárcsak itthon lehetne velem, de nem bírnám gondozni egyedül... Van egy párom, aki sokat segít és támogat lelkileg, de nagyon kétségbe vagyok esve hogy mi lesz velem ha a mama is elmegy (tudom hogy már most sincs itt velem és a tudata sem tiszta, de akkor is nagyon szeret engem). Valaki vesztette el ilyen fiatalon az egész családját? Hogyan lehet ezt épp ésszel és lelki világgal kibírni?
2021. júl. 1. 17:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Készíts rengeteg emléket a nagymamáddal, fényképeket videókat közös beszélgetéseket, mert ezt meg tudod majd mutatni a leendő gyermekednek. És magadnak is lesz mihez nyúlni amikor már ő nem lesz. Ha van párod lesz kire támaszkodjal, de ha már előre stresszelsz akkor egy pszichológushoz is elmehetsz. Korán fel kellett nőnöd, de csak emiatt ne kapkodd el a gyermekvállalást, szerintem. De persze a te döntésed. Nekem a vallás is segített elfogadni a nehéz helyzeteket. Mindenki hisz valamiben, remélem minden rendben lesz veletek.
2021. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!